اخبار علمی حوزه قارچ

قارچ و ویتامین بیوتین برای تقویت سیستم ایمنی بدن

قارچ سرشار از ویتامین B7 است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند

قارچ و ویتامین بیوتین، قارچ سرشار از ویتامین B7 است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هاگ بیوتین که نام دیگر آن ویتامین  است در فرآیند متابولیسم و تبدیل غذا به انرژی نقش دارد همچنین این ویتامین برای رشد مو و ناخن‌ها ضروری است ازجمله مواد غذایی که می‌توان با خوردن آن بیوتین بدن را تأمین کرد تخم‌مرغ، قارچ، جگر، گل‌کلم و مغز دانه‌ها را می‌توان اشاره کرد.

بدن انسان به خاطر تغذیه و تولید بیوتین توسط باکتری‌های روده دچار کمبود ویتامین  نمی‌شود اما همواره کسانی مثل کودکان، زنان باردار، سالمندان و همچنین کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند باید در وعده‌های خود از این ویتامین استفاده کنند.

نشانه‌های کمبود ویتامین  علائمی مثل ریزش مو، موخوره و نازک شدن تارهای مو، خشکی پوست و پوسته‌شدن آن، اسهال و یبوست است و همچنین محققین اعلام کردند که کمبود بیوتین باعث ابتلا افراد به دیابت نوع دو می‌شود. قارچ ها سرشار از ویتامین B هستند. قارچ سرشار از خواص و فواید بی شماری برخوردار است و در رژیم لاغری گزینه مناسبی برای کاهش وزن به شمار می‌آید. برای اطلاعات بیشتر از خواص قارچ خوراکی این مقاله را مطالعه کنید.

عصاره قارچ نیز موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود

مطالعات محققان دانشگاه استرالیا نشان می‌دهد عصاره قارچ های Shiitake، Reishi و Maitake موجب تقویت واکنش ایمنی سلول‌های انسانی می‌شوند. «جو تیرالونگو»، سرپرست تیم تحقیق، دراین‌باره می‌گوید:

«ما دریافتیم با ترکیب عصاره برخی قارچ‌ها به شیوه‌ای خاص می‌توان شاهد تأثیر هم‌افزایی آنان بر سیستم ایمنی بود.»

واکنش ایمنی ناشی از پلیمرهای گلوکز موسوم به β-glucan ها است که منحصراً در قارچ‌های خوراکی و گیاهان قارچی یافت شده که موجب می‌شوند سیستم ایمنی انسان آن‌ها را همچون یک بیگانه تلقی کرده و ازاین‌رو فعال‌تر شود. عصاره قارچ، شکل پودری قارچ‌ها است. خوردن این قارچ‌ها دارای تأثیر مشابهی بر سیستم ایمنی است، اما از آنجائی که عصاره آن غلیظ‌تر است، دوز تأثیر آن بیشتر است.

در حال حاضر قارچ‌های گانودرما، شیتاکه و مایتاکه در قالب داروهای گیاهی و طب سنتی استفاده می‌شوند. محققان همچنان در حال بررسی ریشه علت این تأثیر هم‌افزایی قارچ‌ها در جهت دستیابی به بهترین نتایج برای سلامت هستند.

اخبار علمی حوزه قارچ را با هاگ مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *