قارچ شناسیویکی قارچ

ماهیت جنسی قارچ

تولیدمثل جنسی قارچ‌باید توسط تولیدکننده قابل درک باشد.

قارچ نامی است که دارای تعابیر و مفاهیم چند گانه بوده به شکلی که دانشمندان و متخصصین بیولوژی و قارچ شناسان نام قارچ با معادل fungi که اسمی عام است را برای همه قارچ های شناخته و ناشناخته و همه اجزا و اندام های آنها بکار میبرد بطوریکه که قارچ خوراکی دکمه ای با نام علمی Agaricus biosprous   و سایر قارچ های خوراکی ، غیرخوراکی و دارویی را نیز شامل می شود .      

نقطه مقابل این تعریف مفهومی است که افراد غیر متخصص و عام جامعه برای قارچ قائل هستند. قارچ در مفهوم عام جامعه  تنها  به میوه قارچ ، کلاهک قارچ و به اصطلاح انگلیسی Fruit Body قارچ اطلاق می شود که در حقیقت اندام بارده و اندام تولید کننده اسپور قارچ های چتری است که به اختصار  آن را  قارچ می نامند.

برای تبین دقیق موضوع  می توان به قیاس میوه سیب به درخت سیب در مقابل کلاهک قارچ به میسیلیوم یا بدنه قارچ پرداخت . وظیفه میوه سیب تولید بذر و درخت سیب حکم بدنه آن را دارد و در نقطه مقابل کلاهک قارچ نیز وظیفه تولید اسپور را در قارچ دارد. رنکته قابل توجه اینست که تا زمانی که شرایط برای رشد میسیلیوم ( رشد رویشی)مهیا باشد کلاهک بوجود نخواهد آمد و در زمانی که شرایط و بستر برای این رشد مهیا نباشد ، تولید کلاهک قارچ و اسپور آغاز می گردد.

نظر به اختصاصات ویژه fungi بعنوان یک موجود پست به لحاظ ژنتیکی میسیلیوم و اسپور آن nکروموزوم ولی کلاهک آن 2n کروموزم دارد در حالی که سیب در تمام اندام و جوارح آن ( به جز گرده و گامت) دارای 2nکروموزم است.

fungi یعنی تمام قارچ های شناخته شده و ناشناخته قارچ در طبیعت بواسطه تولید اسپور خود در طبیعت پراکنده می شوند. اسپورهای قارچ با تندش و جوانه زنی منشاء تشکیل و تولید  میسیلیوم و در نهایت می تواند تولید کلاهک بکند.

روند تولید مثل در قارچ

درحالی‌که قیاس با یک بخش تولیدمثل نرممکن است یک انتخاب آشکار بر اساس شباهت ساختاری بدنی باشد، یک قیاس را می‌توان به تولیدمثل ماده نیز انجام داد و متناسب با این قیاس ممکن است زیباتر باشد. اگر قارچ (ماشروم) معادل اندام جنسی بدون جنس باشد، می‌توان آن را با تخمدانی نیز مقایسه کرد که تخم‌های بی جنس زیادی را به‌طور همزمان آزاد می‌کند.

این امر باعث می‌شود هوا شبیه لوله‌های رحمی باشد و تمام سطح زمین به لایه رحمی تبدیل شود که جنین در حال رشد (میسلیوم رویشی قارچی) را تغذیه می‌کند. این یک قیاس جالب و دقیق است که از ایده زمین به‌عنوان مادر ما پشتیبانی می‌کند، زیرا تمام زندگی کاشته شده و درنهایت از سطح زمین چشمه می‌گیرد. چه رحِم باورنکردنی است که انواع مختلف زندگی را پرورش می‌دهد!

ماهیت جنسی قارچ, هاگ

شناخت اصولی قارچ

موضوعات فوق مطالبی است که  باید توسط متخصص ژنتیک قارچ و پرورش‌دهنده قارچ فهمیده شود که به دنبال تولید نژادهای مناسب برای کشت هستند. نژادهای قارچ (ماشروم) کشت‌شده دارای ارزش هستند و هدف، ثبات در تولید است؛ بنابراین برای انتشار قارچ (ماشروم) کلون‌ها که ابزاری برای تولیدمثل غیرجنسی هستند، به‌جای اسپور مورداستفاده قرار می‌گیرند. اکنون‌که کمی در مورد جنسیت قارچ‌ها فهمیدید، شاید می‌بینید که نژادهای حاصل از ترکیب‌های مختلف ۲ اسپور سازگار، مخلوقات منحصربه‌فردی همراه با تنوع فراوان، شبیه به یک توله‌سگ خواهند بود. هر ترکیبی از اسپور منجر به مخلوقات مختلف خواهد شد و به‌سختی وضعیتی وجود خواهد داشت که فرد بخواهد به نتایج مداوم در تولید قارچ دست یابد.

پرورش‌دهنده ترکیبات زیادی را ایجاد می‌کند، به دنبال آن باشید که تولیدکننده قارچ‌های مطلوب  شوید، سپس آن را به‌طور انحصاری استفاده کنید و سعی کنید تا حداکثر بهره‌وری خود را با استفاده از روش‌های ذخیره‌سازی و انتشار که باعث حفظ تازگی و خواص نژاد می‌شود، حفظ کند. پرورش‌دهنده از اسپور برای تولید تنوع و نژادهای جدید باکیفیت عالی برای رشد استفاده می‌کند اما پرورش‌دهنده قارچ تجاری از کشت بافت برای به حداقل رساندن تغییر در نژاد انتخاب‌شده استفاده می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که هر محصول تولید قارچ به کیفیت بالا و عملکردی که برای این نژاد انتخاب‌شده است، برسد.

نیاز به یادگیری

با یادگیری بسیار در مورد پرورش قارچ‌ها و ایجاد گونه‌های جدید قارچ، برای ادامه کار به هر دو نوع کار نیاز داریم. پرورش‌دهندگان باید دائماً در حال تغییر و تحول جدید باشند و انتخاب‌های جدیدی را برای نژادهای بهتر، مغذی‌تر، خوشمزه‌تر، با بازده بالاتر و سریع‌تر انجام دهند، درحالی‌که تولید کننده و پرورش‌دهنده بذر همچنان به حفظ و استفاده از جدیدترین حالت که هنر / دانش را تولید کرده است می‌پردازد.

مکانیسم تولیدمثل جنسی در قارچ‌ها باید توسط تولیدکننده قارچ و پرورش‌دهنده قابل درک و کنترل باشد تا از این طریق تهیه مداوم قارچ خوراکی زیبا و خوشمزه داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا