کارآفرینی در حوزه قارچ

پرورش قارچ توسط بانوی کارآفرین + ویدیو

خانم مومنی یکی از تولید کنندگان موفق که در زمینه پرورش قارچ دکمه ای فعالیت می‌کند

پرورش قارچ توسط بانوی کارآفرین، خانم مومنی، بانوی کارآفرین اهل بجنورد (استان خراسان شمالی) با راه اندازی یک واحد تولید و پرورش قارچ خوراکی، برای 15 نفر بصورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

خانم مومنی یکی از تولید کنندگان موفق استان خراسان شمالی است که در زمینه کشت و پرورش قارچ دکمه ای فعالیت می‌کند.
در واحد تولید قارچی که وی با تلاش و پشتکار زیاد خود راه اندازی کرده است، روزانه 200 الی 250 کیلوگرم قارچ خوراکی از نوع دکمه ای برداشت میشود و پیش بینی می‌شود که تولید سالانه به بیش از 23 تن برسد.

این واحد کشت و پرورش قارچ از سال 95، با حمایت سازمان بسیج سازندگی، در شهرستان بجنورد، احداث گردید. ابتدا کار از یک سالن 50 متری آغاز شد و اکنون به 6 سالن پرورش افزایش یافته که زمینه اشتغال مستقیم را برای 15 نفر محیا کرده است. قارچ های تولیدی در این واحد، علاوه بر استان خراسان شمالی در استان همجوار یعنی خراسان رضوی نیز توزیع و فروخته میشود.

پرورش قارچ توسط بانوی کارآفرین، شایان ذکر است 41 واحد تولید و پرورش قارچ خوراکی در استان خراسان شمالی فعال است که ارزش اقتصادی فعالیت این واحد‌ها بیش از 50 میلیارد تومان است.

خانم مومنی به دلیل راه اندازی این واحد کشت قارچ، امسال در جشنواره مالک اشتر بعنوان موفق‌ترین کارآفرین بسیجی در کشور انتخاب شد. در سال 1401 سازمان بسیج سازندگی خراسان شمالی برای 638 طرح اشتغالزایی، حدودا 72 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

 

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اخبار کارآفرینی در حوزه قارچ را با هاگ بخوانید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *