اخبار صنعت قارچتولید و پرورش قارچ

پروژه پرورش ۴۰۰ تن قارچ در قشم احیا شد

به گزارش خبرگزاری هاگ ، به نقل از خبر گزاری فارس ،یحیی رحیمی بعدازظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قشم، اظهار داشت: احداث پروژه پرورش قارچ در روستای سهیلی جزیره قشم به دلیل برخی مشکلات، طی چهار سال اخیر متوقف‌شده بود.

وی افزود: این پروژه با ظرفیت تولید۴۰۰ تُن قارچ در سال، یکی از طرح‌های بزرگ تولید محصولات کشاورزی در استان هرمزگان به شمار می‌رود.

این سرمایه‌گذار قشمی تصریح کرد: مجوزهای  لازم به‌منظور احیای پروژه توسط بخشداری حرا صادر و پشتیبانی لازم جهت تسریع در بهره‌برداری از این طرح در حال انجام است.

رحیمی ادامه داد: فاز نخست پروژه تولید ۴۰۰ تن قارچ در قشم شامل ۱۰ سالن با ظرفیت ۲۰۰ تُن تا آبان ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد و فاز دوم آن نیز با همین حجم تا دهه فجر ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود.

وی اضافه کرد: با حمایت و گره‌گشایی صورت گرفته از سوی دولت، این مجموعه علاوه بر ایفای نقش در تأمین نیاز داخل از امکان صادرات محصول نیز برخوردار است.

این سرمایه‌گذار قشمی گفت: بهره‌برداری از این طرح برای حدود ۵۰ نیرو کار بومی به‌طور مستقیم ایجاد اشتغال خواهد داشت.

رحیمی با ابراز گلایه‌مندی از عدم همکاری و ارائه  تسهیلات  لازم از سوی  بانک  کشاورزی قشم، تصریح کرد: دو سال است که این بانک تسهیلات لازم را ارائه نمی‌کند و برای دریافت تسهیلات و شتاب مضاعف پروژه خواستار تغییر بانک عامل هستیم.

وی خاطرنشان کرد: پروژه به حجم سرمایه‌ای حدود ۱۲ میلیارد تومان نیاز دارد که هم‌اینک پنج میلیارد تومان آن تأمین و روند احداث در حال انجام است و باقی آن نیز مهیا خواهد شد اما ارائه تسهیلات بانکی بر سرعت آن می‌افزاید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا