اخبارتولید و پرورش قارچ

کارآفرینی جوان گیلانی با پرورش قارچ

برداشت 20 تن قارچ خوراکی از کارگاه پرورش قارچ

کارآفرینی جوان گیلانی با پرورش قارچ بسیاری از همشهری‌های او را به تولید و سازندگی دلگرم کرده است.فرزاد نقی یاسوری، این جوان نخبه گیلانی است که با فعالیت در حوزه کشاورزی  توانسته در زمین‌های پدری خود به جای ساخت و ساز و ویلاسازی به پرورش قارچ روی آورد و سالیانه بیش از 20 تن قارچ تولید کند که بخشی از آن در ایران و بقیه به سایر نقاط استان و کشور به مصرف می‌رسد.

برداشت 20 تن قارچ از کارگاه جوان گیلانی

فرزاد توانسته با پشتکار و همت خود یک کارگاه تولید پرورش قارچ را در محل سکونت خود احداث نموده و بخشی از نیاز شهرستان خود به محصول قارچ را تأمین نماید. او شرکتی را برای تولید و توزیع قارچ به نام شرکت کشت و صنعت دیارورنا ثبت نموده و در سال 1397 کارگاه تولیدی خود را با مساحت 300 متر تاسیس کرده است. کارگاه وی شامل چهار واحد تولیدی ۶۰ متری است و از امکانات مطلوبی برای تولید و پرورش قارچ برخوردار می‌باشد.

وی با کمک از وام‌های بسیج کشاورزی و سازندگی توانسته با مشکلات پیش رو مواجه شود و در شرایط سخت اقتصادی واحد خود را در بخش تولید حفظ نماید. هم اکنون در این واحد تولید قارچ ۲۰ نفر به‌ صورت مستقیم و غیرمستقیم فعالیت دارند و معیشت آنها به پویایی این کارگاه وابسته است.

فرزاد بر روی استمرار تولید، متمرکز است و به حفظ استرلیزه ماندن محیط، بازاریابی و فروش بهینه معتقد می‌باشد. وی از مسؤولان درخواست دارد که نه در حرف بلکه در عمل به کمک کارآفرینان آمده و از آنان حمایت کنند و از واسطه‌گری روی بگردانند.

امیدواریم که فرزاد و جوانانی مانند او بتوانند به کارآفرینی و ایجاد پویایی در صنعت کمک کنند و چرخ اقتصاد میهن عزیزمان را به شایستگی و خوبی بچرخانند. اگر شما هم مایل هستید به پرورش قارچ بپردازید، و کسب و کار خود را شروع کنید، به شما توصیه می‌کنیم مقاله مراحل پرورش قارچ خوراکی از ۰ تا ۱۰۰ برای تازه کارها را مطالعه کنید. برای گفتگو درباره پروش قارچ به تالار گفتگوی هاگ مراجعه نمایید و یا این که از مشاوران متخصص فروشگاه هاگ برای پرورش این قارچ کمک بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا