اخباراخبار عمومی و گزارش

کارگاه آشنایی با پرورش قارچ خوراکی

آموزش مهارت‌های شغلی به خانواده زندانیان در نیشابور

به گزارش هاگ، کارگاه آشنایی با پرورش قارچ خوراکی جهت توانمندسازی شغلی خانواده زندانیان و با همکاری دانشکده کشاورزی نیشابور، برگزار شد. مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان نیشابور  اعلام نمود که: این کارگاه‌ها با حضور ۷۵ نفر از همسران زندانیان در سالن اجتماعات انجمن حمایت از زندانیان برگزار شد. 

محمدباقر واعظی بیان داشت که: دغدغه اصلی این انجمن، تلاش برای ایجاد اشتغال و کسب و کار برای خانواده‌های زندانیان با حداقل سرمایه است. وی افزود انجمن حمایت از زندانیان شهرستان نیشابور، به منظور پوشش خانواده‌هایی که با شرکت در این کارگاه ها، قصد ایجاد کسب و کار جدید را دارند، مساعدتها و حمایت‌های مناسبی را در نظر گرفته است.

وی بیان داشت این کمکها عبارتند از کمک یک میلیون تومانی بلا عوض، تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۵ میلیون تومان با کارمزد دو درصد، تسهیلات بانکی تا سقف ۱۰ میلیون تومان، هماهنگی و معرفی به کمیته امداد برای دریافت تسهیلات اشتغال خانگی تا سقف ۳۰ میلیون تومان از برنامه‌های انجمن حمایت از زندانیان برای رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال برای این خانواده هاست.

این که این مقدار بودجه چه میزان کمکی به افراد متقاضی برای راه اندازی مشاغل مربوط به پرورش خواهد کرد، و آیا آنها خواهند توانست به راحتی وارد بازار فروش شوند یا خیر، مسئله‌ای است که در چنین کارگاه‌هایی به آن پرداخته نمی‌شود و عملا برگزاری این کارگاه ها را با بهره وری پایان مواجه می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا