اخبار صنعت قارچاخبار عمومی و گزارش

کشف 92 کیلوگرم قارچ ترافل قاچاق !

محمد صادق بشکوفه رئیس منابع طبیعی شهرستان کلاله از توابع استان گلستان از کشف و ضبط ۹۲ کیلوگرم قارچ ترافل قاچاق در این شهرستان خبر داد. به گفته وی شامگاه دیروز با تلاش نیرو‌های حفاظت منابع طبیعی و همراهی نیروی انتظامی و با حکم قضایی تعزیرات حکومتی بیش از 92 کیلوگرم قارچ ترافل (قارچ دنبلان) از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

در پیاین عملیات 2 نفر از عوامل قاچاق قارچ ترافل، دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای ادامه رسیدگی به مرجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: طبق ماده ۲۵ مکرر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، حمل، عرضه، خرید، فروش، نگهداری، اقدام برای خروج و یا خارج کردن چوب، هیزم یا زغال حاصل از درختان جنگلی مطلقاً و ارتکاب این اعمال در مورد سایر محصولات و فرآورده‌ها یا مصنوعات منابع طبیعی اعم از جانوری و گیاهی به قصد تجاری، بدون تحصیل پروانه از مرجع ذی صلاح ممنوع است و مرتکب علاوه بر ضبط کالا‌های مزبور و آلات و ادوات مورد استفاده مشمول مجازات‌ها و احکام مقرر برای قاچاق کالای مجاز مشروط می‌شود.

متاسفانه در سال های اخیر برداشت بی رویه و غیراصولی قارچ ترافل از جنگ های هیرکانی سبب آسیب جدی به این جنگل ها و ریشه درختان آن شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا