آکادمی قارچدانش افزایی

اهمیت کمپوست در دمای مناسب در پرورش قارچ

در فصل تابستان بیشتر کشت کاران با مشکل نگهداری کمپوست در دمای مناسب در روزهای ابتدایی پس از پر سالن مواجه می‌شوند.

برای شروع باید گفت که رعایت این موضوع بسیار مهم است که در ماه‌های گرم سال، کمپوست مصرفی در پایان فاز دو کمپوست سازی باید حتی‌ الامکان خنک شود. ازآنجا که اغلب کشت کاران در این بخش دخالتی ندارند، می‌توان خنک کردن سالنی که در برنامه پر قرار دارد، در شب قبل از عملیات پر، با استفاده از خنکی شبانه را در دستور کار قرار داد. زیرا که سالن خالی نیاز به انرژی زیادی نداشته و از خنکی طبقات و دیواره‌های سالن برای کنترل دمای کمپوست در محدوده مناسب می‌توان استفاده نمود.

ماه‌های گرم

ممکن است که کمپوست مصرفی در ماه‌های گرم سال به میزان کمی متراکم شود که این موضوع سبب افزایش سرعت تبادل در کمپوست و نیز کنترل بهتر و سهل‌تر دمای آن می‌شود. در سال‌های اخیر در زمان پر سالن، کمپوست شُل و با تراکم کم بر روی طبقات قرار داده می‌شده. این موضوع غالباً در کمپوست هایی با چسبندگی بیشتر و یا در مورد کمپوست های تابستانه با رطوبت کم مشکلی را ایجاد ننموده است.

جذب آب

بسیار حیاتی است که با دقت زیادی لایه‌های درونی کمپوست و نیز موضوع جذب آب در لایه سطحی آن را در هفته اول پس از پر سالن تحت نظر داشت. زیرا که در این مرحله لایه سطحی بستر نباید دارای خاصیت چسبندگی شود.

گام بعدی پس از پر سالن انتظار به‌منظور افزایش دمای کمپوست نیست، بلکه بلافاصله باید خنک کردن سالن را حتی درصورتی‌که دمای کمپوست پس از پر ۱۹-۱۸ درجه سانتی‌گراد و دمای هوا ۱۶-۱۵ درجه سانتی‌گراد باشد، در دستور کار قرار داد. زیرا که با توجه به تجارب و مشاهده افزایش دما در مرحله قبل (پاستوریزاسیون و شیرین کردن) و پیش‌بینی افزایش دمای کمپوست، این روش می‌تواند در کنترل دما بسیار مؤثر باشد.

آبپاشی گام منطقی بعدی است. آبپاشی به میزان چند لیتر در طول دوره افزایش دما، بدون ضرر است.

 تهیه و تنظیم : مهندس حسین شهبازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا