اخبارجهاد کشاورزی

تولید بیش از 90 تن قارچ خوراکی در شهرستان کازرون + اشتغال 25 نفر

به گزارش هاگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان شیراز،  حمید رشیدی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون اظهار کرد: سالانه بیش از ۹۰ تن قارچ خوراکی در کازرون تولید می‌شود که 100 درصد این میزان، قارچ دکمه‌ای به عنوان دارنده بیشترین مشتری و تقاضای خرید از سوی مصرف کنندگان است.

این مقام مسئول با بیان اینکه دوره تولید قارچ از زمانی که سالن پر می‌شود تا زمان برداشت می شود، 36 روز طول می‌کشد و با احتساب 20 روز زمان باردهی 56 روز می‌شود، ابراز داشت: در سالن ها و کارگاه های پرورش و تولید قارچ خوراکی بسته به میزان تجهیزات سالن، 4 الی 5 دوره در سال محصول تولید می‌شود.

رشیدی، اهمیت توسعه قارچ‌های خوراکی را در اهمیت و ارزش غذایی و دارویی، هزینه کم تولید و از طرف دیگر تامین منبع پروتئین مورد نیاز جامعه دانست و افزود: طی سال‌های اخیر افراد زیادی با طی دوره‌ های آموزشی ساده و استفاده از فضا‌های بلااستفاده منزل نظیر پارکینگ، زیر زمین و انباری به پرورش قارچ روی آورده‌اند و قدمی در گسترش تولید این محصول بر داشته‌اند.

وی بیان کرد: تولید قارچ خوراکی در کازرون به صورت مستقیم برای ۱۲ نفر و به صورت غیرمستقیم برای حدود ۲۵ نفر، بسته به فصل تولید، اشتغال ایجاد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: افزایش قیمت نهاده‌ ها و هزینه‌ های تولید در واحد‌های تولید قارچ، افزایش قیمت این محصول را در برداشته و باعث کاهش مصرف این فرآورده در بین خانوار‌ها شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا