آشپزیغذای ایرانی

آموزش آشپزی : خوراک رشته با قارچ

آشپزی با قارچ : ویدیوی طرز تهیه خوراک رشته و قارچ

در ادامه سری مقالات آموزش آشپزی با قارچ مجله خبری هاگ ، این بار سراغ یک غذای ایرانی اصیل و خوشمزه رفته ایم. غذای جذابی که برای آموزش امروز در نظر گرفته ایم خوراک رشته و قارچ است. این غذا معمولا یک غذای مناسبتی بوده که معمولا شب عید پخته می شده است. در ادامه با ویدئوی طرز تهیه این غذای خوشمزه با ما همراه باشید.

همان‌طور که می‌دانید عید نوروز جشن و سنتی نمادین است و غذاهایی هم که به مناسبت این جشن باستانی خورده می‌شوند هرکدام نماینده مفهومی هستند. یکی از غذاهای که شب عید خورده می‌شود رشته‌پلو  یا خوراک رشته است چرا که قدیمی‌ها اعتقاد داشتند رشته نمادی از رشته زندگی است و عقیده داشتند در همین ابتدای سال با خوردن این غذا سررشته کار وزندگی دستشان می‌آید و به موفقیت دست پیدا می‌کنند. تهیه این غذا بسیار ساده و کم‌هزینه است، فقط باید توجه داشته باشید که رشته پلویی علی‌ رغم داشتن ترکیبات یکسان با رشته آش رشته فرق داشته و به خاطر سبوس بیشتر، رنگ تیره‌ تری دارد.

نوش جان!!!

امیدواریم که از طبخ و میل کردن این غذای لذیذ در کنار خانواده و عزیزان لذت ببرید. لطفا نظرات ارزشمند خود در رابطه با مقالات آموزش آشپزی با قارچ ، را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا