اخبار صنعت قارچتولید و پرورش قارچ

بازار قارچ در شرایط کرونایی

رییس هیئت مدیره تعاونی تولیدکنندگان قارچ‌های خوراکی گفت: تاکنون ۳۰ درصد تولید به خاطر تعطیلی واحدهای تولیدی کاسته شده است که این وضعیت تا خرداد ادامه خواهد داشت.

محمدحسن افشار گفت: با شیوع ویروس کرونا علاوه بر اینکه در مصرف خانگی شاهد کاهش استفاده از قارچ بودیم بلکه در رستوران‌ها هم به خاطر تعطیلی این اماکن با افت مصرف روبه‌رو شدیم.

او اظهار کرد: رستوران‌ها ۳۰ درصد و فست فودها ۱۰ تا ۱۵ درصد تولید قارچ را مصرف می‌کنند. و همچنین کاهش تقاضا منجر به کاهش قیمت قارچ در بازار هم شده است. او تصریح کرد: کاهش قیمت قارچ به نصف  منجر به آسیب اقتصادی به تولیدکنندگان قارچ شده است به‌طوری که توان پرداخت هزینه‌های جاری خود را نداشته اند.

افشار درباره تأثیر قارچ بر افزایش سیستم ایمنی بدن گفت: تأیید این تأثیر مثبت قارچ بر سیستم ایمنی بدن موجب افزایش مصرف قارچ شده است. و  افزایش مصرف‌کننده قارچ باعث شد  تا قیمت این مواد به ارزش قبلی خود برگردد. افشار درباره آلودگی قارچ‌های فله‌ای گفت: احتمال آلودگی قارچ های فله‌ای باعث شد تا مشتری به سمت خرید قارچ بسته‌بندی‌شده سوق پیدا کند. که این عامل (بسته‌بندی شدن قارچ) موجب افزایش قیمت قارچ هم شده است.

 

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا