تاریخچه قارچویکی قارچ

تاریخچه قارچ در ایران ( قسمت سوم)

سال 1379 آغاز شکوفایی پرورش و مصرف قارچ‌ خوراکی در ایران است.

برای آشنایی با انواع قارچ خوراکی و شرایط پرورش آن با ما همراه باشید.

قارچ Agrocybe Aegerita Black Poplar

این قارچ نسبتاً در شرایط آسانی رشد می‌کند اما محصول آن عموماً کم است. ازآنجاکه کلاهک‌ها نسبت به خشکی بسیار حساس هستند، لایه‌ای از کود مرطوب خزه پوسته خردشده صدف (به نسبت حجمی ب ترتیب 9 به 1) بر روی هر ردیف ریخته می‌شود: این امر می‌تواند باعث افزایش محصول شود.

قارچ دکمه‌ای معمولی: قارچ سفید دکمه‌ای و گونه‌های متعدد آن، (Portobelini, Portobello, Crinmini) بر لایه‌های کود می‌رویند. ماشوره به‌تنهایی یا به همراه کود فضله اسب، مواد اولیه کود موردنیاز است و عوامل ساختاری و شیمیایی لازم را فراهم می‌کند. ماشوره با نیتروژن غنی‌شده آیت نیتروژن در حالت مواد زائد گوناگون کشاورزی مثل تخم پنبه و فضله مرغ به کود اضافه می‌شود. در خلال تولید کود کیفیات فیزیکی ویژه‌ای (تراوایی هوا و آب که موجب نگهداری فواید آنان می‌شود) و خصوصیات شیمیایی  (در دسترس بودن مواد مغذی برای قارچ و دست نیافتن ارگانیسم‌های رقیب به آن مواد) به‌عنوان فاکتوری ارگانیک پدید می‌آیند و مصرف می‌شوند.

در این میان حرارت به مدد تولید میکروارگانیسم‌ها تولید می‌شود دمای موردنیاز برای این فرآیندها توسط توده‌ای از ماشروم در اندازه‌ای معین تأمین می‌شود. اتاقک‌های خاصی دما، رطوبت و هوای تازه کنترل‌شده همگی برای فراهم آوردن شرایط صحیح پاستوریزه‌کردن لازم‌اند و نیز برای شرایط  پایان فرآیندهای تولید کود مگر در حالتی که کود از پیش مهیا باشد روند پرورش قارچ دکمه‌ای سفید بسیار تکنیکی و عموماً در وادی تخصصی پرورش‌دهندگان تفریحی یا خرده‌پاست.

قارچ Enoki  یا قارچ سوزن طلایی (Flammulina Velutipe)

این قارچ بر لایه‌ای استاندارد خاک‌اره می‌روید و می‌توان آن را در محفظه‌های متعددی از آن جمله: ظرف دربسته فیلتر دار، پرورش داد. ازنقطه‌نظر اقتصادی قارچی انوکی را معمولاً در شیشه‌های دهان‌گشاد بسیار شبیه ظرف‌های مربا پرورش می‌دهند. پس از آنکه کاشت آنها انجام شد قارچ در تاریکی و در محیطی سرد با روکش‌هایی بر شیشه محتوی برای افزایش میزان CO2 می‌روید. این قارچ تقریباً کلاهک ندارد و حلقه‌حلقه است. قارچ Enoki نسبتاً سریعم روید.

قارچ Maitake یا مرغ درختان Grifola frondosa

Nameko از محبوبترین قارچ‌ها در ژاپن است. این قارچ بر لایه‌ای خاک‌اره‌ی استاندارد در ظروف دربسته فیلتر دار می‌روید. برای رویش بذر محفظه را باید از رطوبت بسیار بالا با مه اندک محافظت کرد.

قارچ یال شیر Hericium erinaceus

این قارچ خوراکی که مزه‌ای همچون گوشت خرچنگ دارد بر لایه خاک اره استاندارد می‌روید. برخلاف بسیاری از قارچ‌ها این قارچ دارای پره‌های حاوی هاگ نیست؛ در عوض هاگ‌های آن توسط دنده‌هایی که همچون تندیل های ظریفی که از زیر آن آویزان هستند تولید می‌شود.

تاریخچه قارچ در ایران ( قسمت سوم), هاگ

قارچ صدف صورتی انواع Pleurotus  

قارچ صدف صورتی راحت‌ترین قارچ خوردنی برای پرورش دادن است. انواع گوناگون قارچ صدفی را می‌توان بر منابع گوناگون سلولز (که شامل ترکیبات قهوه باشد) روزنامه و پوسته‌ی غلات پرورش داد. خاک‌اره استاندارد نیز سطح کشت مناسبی برای این قارچ برای پرورش‌دهندگان آماتور، پوسته خردشده گندم باشد که با قرار دادن به مدت یک ساعت در زیر آب با دمای 165 فارنهایت پاستوریزه شده است. ظرف‌های دربسته پلاستیکی که با خاک‌اره پرشده‌اند و با گرده و بذر آغشته شده معمولاً مورداستفاده قرار می‌گیرند

در مزارع بزرگ و وسیع ظروف پلاستیکی بذر طویلی از سقف آویزان هستند. سوراخ‌هایی به‌منظور مبادله هوا و نیز رشد قارچ‌ها از میان آنها روز ظروف تعبیه‌شده است. بذرافشانی را می‌توان بدون فیلترهای مخصوص انجام داد چراکه قارچ‌های گونه Pleurotus بسیار سریع رشد می‌کنند و بیشتر ارگانیسم‌های موجود در خاک‌اره را در این رقابت از میان می‌برند.

قارچ Reishi یا قارچ جاودانگی (Ganoderma lucidum)

این قارچ سفت‌تر از آن است که بتوان آن را تناول کرد اما به دلیل شهرتش در دارا بودن فواید دارویی در چای از آن استفاده می‌شود. این قارچ روی خاک‌اره رشد می‌کند و در مخازن گوناگونی نیز قابل پرورش است ازجمله محفظه سرپوشیده فیلتر دار.

قارچ Shittare یا قارچ بلوط سیاه (inula edodes)

قارچ شیتاکه نسبتاً در شرایط آسانی می‌روید و یکی از محبوب‌ترین قارچ‌ها در ایالات‌متحده آمریکاست. امروزه پرورش‌دهندگان قارچ در ایالات‌متحده سالانه بیش از 5 میلیون پوند از این قارچ را تولید می‌کنند.

به‌مانند بسیاری دیگر از قارچ‌های مرغوب شیتاکه در مخزن سربسته پلاستیکی بر لایه‌های خاک‌اره می‌روید نژادهای گوناگون این قارچ زمان‌های متفاوتی را در امر جوانه زدن به خود اختصاص می‌دهند. برخی این مدت را حدود 45 روز می‌دانند در حالی که بعضی دیگر برای تکمیل عمل به 100 روز احتیاج داند. پس‌ازاین مدت ظرف پلاستیکی برداشته می‌شود و قالب‌ها به اتاقک رشد منتقل می‌شوند.(پس از برداشت محصول قالب‌ها را می‌توان برای عمل رشد دیگری آآماده‌کرد کرد. برای این منظور قالب‌ها را آن‌قدر در آب خیس می‌دهند تا اینکه آن قالب به وزن اولیه خود بازگردد.

ساختار قارچ

ساختار اغلب قارچ‌ها از رشته‌ها و یا ریسه‌های نخی شکل به نام هیف تشکیل‌شده است. در قارچ‌های پست ریسه‌ها یا هیف‌ها فاقد دیواره عرضی هستند انشعابات هیف‌ها یا ریسه‌ها شبکه‌ای بنام میسیلیوم را به وجود می‌آورند. شبکه میسیلیوم را می‌توان به‌صورت کپک بر روی مواد آلی مختلف مشاهده کرد.آنزیم‌هایی که توسط قارچ‌های مختلف به وجود آیند می‌توانند انواع مواد آلی را تجزیه کرده و مواد ساده‌تری مبدل کنند. قارچ‌ها ازلحاظ ساختار یاخته‌ای جز یوکاریوتها هستند در اطراف هسته و دیگر اجزای یاخته غشای دو لایه وجود دارد در اطراف یاخته دیواره یاخته‌ای حاوی کیتین قرار می‌گیرند.

اصطلاحات خاک پوششی
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا