اخبار صنعت قارچجهاد کشاورزی

تهران اولین تولیدکننده قارچ خوراکی در ایران

فعالیت ۵ واحد تولیدی کمپوست در تهران

ذوالفقاری گفت: استان تهران رتبه نخست تولید قارچ کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری هاگ و به نقل از خبرگزاری مهر؛ کریم ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران  از تولید ۲۹ درصد قارچ کشور توسط کشاورزان استان تهران خبر داد و اظهار داشت: تولید قارچ در شهرستان‌های شهریار، ملارد، پاکدشت، ورامین و پیشوا رونق دارد و با توجه ارزش غذایی خوبی که در این محصول وجود دارد و همچنین ظرفیت مناسب قارچ برای جایگزین شدن گوشت به عنوان یک پروتئین، تولید این محصول از اهمیت برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه سرانه مصرف قارچ در جهان چهار تا پنج کیلوگرم به ازای هر نفر است، یادآور شد: در کشور ما با توجه به شرایط مناسب و به دلیل توسعه واحدهای تولیدی، میزان سرانه مصرف قارچ یک کیلو و ۶۰۰ گرم است.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه شرایط آب و هوایی مناسب استان تهران برای تولید قارچ سبب شده که این محصول در جایگاه مطلوبی قرار بگیرد گفت: در استان تهران واحدهای فعال علاوه بر تولید قارچ در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی این محصول نیز فعالیت دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: امسال ۴۲ هزار تن قارچ در استان تهران تولید شده و بیش از ۱۰ درصد واحدهای پرورش قارچ در کنار تولید، صنایع تبدیلی و تکمیلی جانبی نیز دارند و همچنین ۵ واحد تولید کمپوست قارچ در استان تهران فعال هستند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا