اخبار صنعت قارچجهاد کشاورزی

تولید ۱.۲ درصد محصولات کشاورزی کشور در چهارمحال و بختیاری

این بخش ۲۲ درصد اشتغال استان را به خود اختصاص داده که حاکی از ظرفیت بالای اشتغال این بخش در استان است.

به گزارش خبرگزاری هاگ و به نقل از پایگاه خبری جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، حسین برزگر در اظهارات خود عنوان کرد: از ۲۸۰ هزار میلیارد تومان تولیدات کشاورزی استان سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان ارزش‌افزوده و تولید ناخالص داخلی استان در حوزه کشاورزی است.

برزگر در جزییات بیشتر تصریح کرد: یک سوم تولید ناخالص داخلی استان مربوط به بخش کشاورزی است، که در مقایسه با کشور که ۲۰ تا ۲۲ درصد است، نشان از ظرفیت و جایگاه خوب بخش کشاورزی در تولید ناخالص داخلی استان دارد.

جایگاه اشتغال‌زایی استان در کشور

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان با اعلام میانگین اشتغال کشور در بخش کشاورزی، بالغ‌بر ۱۶ تا ۱۸ درصد، خاطرنشان کرد: این در حالی است که این بخش ۲۲ درصد اشتغال استان را به خود اختصاص داده که حاکی از ظرفیت بالای اشتغال این بخش در استان است.

برزگر در جمع‌بندی صحبت‌های خود با اشاره به رتبه نخست تولید بادام آبی کشور با ۲۴ هزار تن در سال، رتبه ششم تولید قارچ خوراکی با سالانه ۷۰۰۰ تن، تولید ۲۵۰ هزار تن شیر معادل ۳.۲ درصد شیر کشور، تولید ۲۱ هزار و ۲۰۰ تن گوشت قرمز و ۲۷ هزار تن گوشت مرغ و تولید ۱۵۰۰ تن عسل، به‌عنوان مهم‌ترین ظرفیت‌های بخش کشاورزی استان نام برد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا