اخبارکارآفرینی

جوان کار آفرین لنده ای راه اندازی ۸ کارگاه پرورش قارچ

سالانه ۵ تن قارچ صدفی برداشت می‌کند

به گزارش خبرگزاری هاگ، به مقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده گفت: جوان کار آفرین لنده یک کارگاه تولید قارچ صدفی در پارکینگ ۴۰ متری منزل خود ایجاد کرد، که پس از مطالعات میدانی در عرصه پرورش قارچ، تجربه و مهارت لازم در این زمینه را کسب کرد.

حکمت همتی با بیان اینکه در این کارگاه در دوره سه ماهه یک تن قارچ برداشت می‌شود، افزود: وی هم اکنون ضمن ایجاد اشتغال برای جمعی از خانواده در شهر لنده، با جدیت و کوشش وصف ناپذیری برای توسعه این رشته فعالیت می‌کند.
 
وی ادامه داد: برای راه اندازی کارگاه‌های زود بازده از جمله پرورش قارچ دوره‌های آموزشی در روستاهای این شهرستان برگزار شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده با اشاره به اینکه بذر اصلاح شده قارچ نیز در اختیار متقاضیان قرار گرفته است، گفت: هم اکنون ۸ کارگاه پرورش قاچ صدفی در این شهرستان فعال است.
آقای آقازاده جوان کار آفرین هم گفت: از حدود یک سال قبل به فکر راه اندازی چنین مکانی بودم تا ضمن درآمدزایی و امرار معاش خانواده و برای حوزه تولید کشور و عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص جهش تولید نقشی هر چند کوچک ایفا کنم.
این کارآفرین جوان با وجود سختی‌هایی که در این راه به جان می‌خرد می‌گوید: در صورت حمایت مسئولان و ارائه تسهیلات، علاوه بر گسترش کارگاه، می‌توانم برای افراد بیشتری در شهرستان لنده ایجاد اشتغال کنم.
 
قارچ‌های صدفی در مقایسه با سایر گونه‌های خوراکی رشد آسان و باردهی عالی دارند، همچنین دارای شکل و طعم خوبی هستند.
قارچ‌ها از نظر غذائی بسیار با ارزش هستند و به‌صورت تازه، خشک و پودر شده، کنسرو، ترشی و… در فروشگاه‌های مواد غذایی و میوه فروشی‌ها عرضه می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا