اخباراخبار عمومی و گزارش

حمایت از کارآفرینان در هفته جهانی کارآفرینی

به گزارش هاگ از خبرگزاری صداوسیما، به مناسبت هفته کارآفرینی، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۵ خبر از برگزاری جشنواره مشاغل خانگی و محصولات کارآفرینی، با هدف حمایت از تولیدکنندگان محلی در منطقه ۱۵ داد. در این جشنواره 22 کارآفرین در زمینه عرضه عروسک‌های دست ساز، جعبه‌های مخملی، زیورآلات، پوشاک وکیف، سفارش دوخت البسه، محصولات ارگانیک، قارچ خوراکی، تابلوهای گوناگون، ماگ‌های متنوع، و قاب‌های چوبی محصولات خود را به مخاطبان ارائه نمودند.

محمدحسن رجبی با اعلام این خبر گفت: در این جشنواره که در بوستان بنفشه سرای محله مشیریه برگزارشد، علاوه بر کارآفرینان، دانش آموزان نیز حضور داشته و به ارائه ایده و پیشنهاد و همچنین کسب تجربه پرداختند.

وی ارائه خدمات به کارآفرینان و کسب و کار‌های استارت آپی، کمک به رشد و ترویج کارآفرینی و توانمندسازی آن‌ها در مرکز توتیای خدمات اجتماعی، برگزاری کلاس‌های آموزشی و مشاوره، مشاوره‌های مالی کسب و کارها، فروش، مالیات، کلاس‌های آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان با هدف آموزش کسب و کار، در اختیار گذاشتن فضای کار و معرفی برای دریافت وام را از جمله خدمات این مرکز برشمرد.

رجبی افزود: ۳۰ واحد کسب و کار مستقل در منطقه وجود دارد و ۳۰۰ کارآفرین در آن‌ها مشغول به کار هستند. همچنین ۱۰۰ نفر در حوزه کسب و کار خانگی از سن ۱۸ تا ۶۵ فعالیت دارند.

وی ادامه داد: افتتاح نخستین مرکز کارآفرینی در شهر تهران؛ با ۱۵ واحد کارآفرین در زمینه‌های پرورش قارچ و پرنده‌های زینتی و خیاطی مشغول به کار از افتخارات ما است.
گفتنی است: شهروندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۳۳۴۳۹۱۷۵ تماس حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا