اخبار اقتصادی صنعت قارچ

خرید تضمینی قارچ توسط گروه تنظیم بازار

فرآیند جمع‌آوری قارچ مازاد بر مصرف بازار جهت تثبیت قیمت قارچ، توسط گروه تنظیم بازار (هیئت‌امنای تنظیم بازار) انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هاگ- پیرو نشستی که روز شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۲۳ با حضور توزیع‌کنندگان قارچ استان تهران و رییس هیئت‌مدیره در محل دفتر انجمن برگزار گردید. ابتدا جناب آقای مهندس رجبی ضمن خیرمقدم به حضار، گزارشی در خصوص عملکرد هیئت امناء و تنظیم بازار در سال ۹۸ و چگونگی سازوکار افزایش قیمت قارچ را ارائه کردند و سپس توزیع‌کنندگان به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند و مشکلاتی که در حال حاضر در بازار وجود دارد را عنوان کردند.

در ادامه، رجبی قول مساعد در خصوص مرتفع نمودن این مسائل را دادند و اظهار داشت: تنها با حمایت، همکاری و هم‌افزایی با تولیدکنندگان امکان سودآوری و بهره‌وری اقتصادی و رونق در این صنف وجود خواهد داشت و چنانچه وحدت کاری میان تولیدکننده، توزیع‌کننده بازار و کارشناسان فروش با محوریت و پشتیبانی انجمن حاصل گردد یقیناً بازار قارچ تثبیت و تمامی فعالان اقتصادی این کسب‌وکار منتفع خواهند شد.

وی در پایان، گفت: فرآیند جمع‌آوری محصول مازاد بر مصرف بازار جهت تثبیت قیمت قارچ، مجدداً توسط هیئت‌امنای تنظیم بازار کلید خواهد خورد و خرید تضمینی محصول قارچ به ازای هر کیلوگرم فله سبدی ۱۳۵۰۰۰ ریال و کیسه ۱۲۵۰۰۰ ریال خواهد بود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا