اخبارحوادث

در فصل بهار با افزایش رشد قارچ ها، مراقب سمی بودن آنها باشید

به گفته مریم خلفی نژاد از کارشناسان حوزه قارچ به لحاظ ظاهر، قارچ سمی و غیر سمی، تفاوت‌های اندکی دارند و امکان تشخیص آنها ازنظر رنگ، بو و شکل ظاهر بسیار بسیار دشوار است.

به گزارش خبرگزاری هاگ- خلفی نژاد با اشاره به رویش قارچ‌های خودرو در فصل بهار در دشت‌ها و جنگل‌ها، گفت: این قارچ‌ها را به‌هیچ‌ عنوان نباید مصرف کرد زیرا سموم این‌گونه قارچ‌ها براثر پختن یا آب پز کردن به‌هیچ‌عنوان از بین نخواهد رفت. مصرف قارچ سمی منجر به مرگ یا بروز آسیب‌های جدی در کبد و سایر اعضای بدن می‌شود.

راه‌حل ساده!

این کارشناس، پرهیز از چیدن، خریدن و مصرف قارچ‌های روئیده در طبیعت را تنها راه جلوگیری از مسمومیت و آسیب‌ها و عوارض ناشی از آن دانست و در همین راستا اضافه کرد: تنها از قارچ‌های خوراکی تولیدشده در کارخانجات معتبر که بسته‌بندی و مجوز بهداشتی دارند، استفاده کنیم.

علائم مسمومیت‌های قارچی

او نشانه‌های مسمومیت با قارچ‌های سمی را شامل تهوع، استفراغ، گرفتگی عضلات یا اسهال عنوان و بابیان اینکه درمان این نوع مسمومیت گاه نیازمند بستری کردن فرد در بیمارستان است، گفت: مواردی مانند کاهش سطح هوشیاری، تنگی نفس، یرقان، تشنج، بی‌حالی یا ضعف نیز  از دیگر نشانه‌های مسمومیت است که اغلب شروع نشانه‌ها از ۲۰ دقیقه تا ۴ ساعت پس از خوردن قارچ‌های سمی، پدیدار می‌شود.

در پایان خلفی نژاد این نکته را یادآور شد: در صورت هرگونه تردید نسبت به مسمومیت با قارچ، باید فرد مسموم را مجبور به استفراغ و تخلیه معده کرده و او را هرچه سریع‌تر به مراکز درمانی منتقل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 18 =

دکمه بازگشت به بالا