اخبار اقتصادی صنعت قارچاخبار صنعت قارچانجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ

دلالان، مرجع تعیین قیمت در سازمان میادین

سازمان میدان‌ها میوه و تره‌بار غرفه‌ها را باقیمت گزاف در اختیار دلالان قرار می‌دهد و آنها برای جبران هزینه اقدام به گران‌فروشی، عرضه محصول بی‌کیفیت به‌جای محصول کیفی یا کم‌فروشی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هاگ- حسن افشار قیمت تمام‌شده برای هر کیلوگرم قارچ را ۹۵۰۰ تومان اعلام کرده و اضافه نمود: با در نظر گرفتن سود برای تولیدکنندگان قیمت هر کیلوگرم از این محصول در بازار نباید بیش از ۱۱۵۰۰ تومان باشد. این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: متأسفانه گزارش‌‌های زیادی از مردم درباره گران‌فروشی قارچ با قیمت هر کیلوگرم بیش از ۱۴۰۰۰ تومان به ما می‌رسد در حالی قیمت خرید از تولیدکننده ۸۵۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ تومان است، همچنین گزارش‌ها زیادی نیز از کم‌فروشی غرفه‌های میدان‌ها میوه و تره‌بار به‌دست ما رسیده است.

علت عمده افزایش نرخ

رییس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت قارچ را فعالیت دلالان در غرفه‌های میدان‌ها میوه و تره‌بار و
دخالت آن‌ها در تعیین قیمت عنوان کرد. وی در همین رابطه در توضیح روال اشتباه در پیش‌گرفته شده، گفت: سازمان میدان‌ها میوه و تره‌بار به‌جای مراجعه به انجمن تولیدکنندگان قارچ، دلالان در میدان‌ها را مرجع تعیین قیمت قرار داده است.

به گفته این مقام مسئول؛ دلالان علاوه بر تعیین غیرواقعی قیمت از عرضه محصول باکیفیت نیز در غرفه‌ها خودداری می‌کنند. افشار در رابطه با سود جویان و سوءاستفاده‌ های آنها ادامه داد: آن‌ها برای سود بیشتر محصول درجه ۲ و ۳ را از تولیدکنندگان خریداری و باقیمت درجه ۱ به مردم می‌فروشند.

اهداف تأسیس میدان‌ها میوه و تره‌بار

رییس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی با اشاره به هدف‌های تعیین‌شده برای راه‌اندازی میدان‌ها میوه و تره‌بار عنوان کرد: قرار بر این بود که غرفه‌های این میدان‌ ها در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد تا محصول خود را بی‌واسطه و مستقیم به‌دست مصرف‌کننده برسانند، اما اکنون این غرفه‌ها را باقیمت گزاف به‌دست دلالان می‌دهند. افشار واگذاری غرفه‌ها به تولیدکنندگان واقعی و استعلام قیمت از انجمن را راهکار جلوگیری از گران‌فروشی قارچ برشمرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا