آشنایی با بیماری های قارچکلینیک قارچ

راه های کنترل آفات و بیماری های قارچ ها

در واحدهای تولیدی قارچ، بایستی راه‌های کنترل آفات قارچ و بیماری‌های قارچ‌ها را بشناسیم تا بتوانیم از محصول، حفاظت کنیم.

به گزارش خبرگزاری هاگ– هدف مدیریت تلفیقی آفات و بیماری‌ها، حفاظت از سلامت محصول است و این برنامه اغلب تحت
عنوان بهداشت مزرعه شناخته می‌شود بااین‌وجود در واحدهای تولیدی قارچ، اصطلاح بهداشت، عموماً در مفهوم محدودتری
به‌کار می‌رود و به همه ابزارهای کنترلی برمی‌گردد تا استفاده از حشره‌کش‌ها و قارچ‌کش‌ها، این برنامه مدیریتی دارای سه
هدف بسیار مهم است:
۱ جلوگیری از ورود موجودات مضر
۲ محدود نگه‌داشتن موجودات مضری که از سد مرحله اول عبور کرده‌اند و
۳ حذف آنهایی که باقی‌مانده‌اند.

این کار نیازمند تلاش مداوم در اجرای بخش‌های مختلف برنامه مدیریتی است و نقص در هر بخش سبب افزایش سریع جمعیت آفات و بیمارگرها خواهد شد.

ممانعت از ورود آفات و بیماری‌ها

برنامه ممانعت از ورود در مورد منابع آلودگی خارج از فارم بکار می‌رود و علی‌رغم اینکه این آلودگی برای ورود اولیه آفات و بیمارگرها از بیرون فارم، همیشه امکان‌پذیر است، خود مزرعه، شایع‌ترین منبع آلودگی است.

وجود یک برنامه مؤثر، خطر ورود آلودگی از بیرون به داخل فارم را به حداقل خواهد رساند و همچنین شانس گسترش آفت و بیماری را از نواحی آلوده به بخش‌های سالم مزرعه کاهش خواهد داد. در داخل مزرعه، اصل ممانعت از ورود در مورد منابع آلودگی، همه مراحل تولید از شروع آماده‌سازی کمپوست تا انتهای دوره تولید را در بر می‌گیرد.

ابزارهای برنامه ممانعت از ورود شامل فیلترینگ مطلق، تونل‌های فاز دو بدون درز و فیلترهای مگس و گردوخاک روی سالن‌های کشت، پادری‌های ضدعفونی‌کننده و نظارت دقیق بر رعایت تمام اصول بهداشتی جهت جلوگیری از انتقال آلودگی توسط پرسنل به داخل است.

گاهی اوقات خاک‌پوششی آلوده به منبع خاصی از بیماری گرها یا آفات شناسایی می‌شود. علاوه به راین، آماده‌سازی کمپوست در یک فارم و استفاده آن درجاهای دیگر، شانس ورود آفات و بیمار گرها را افزایش می‌دهد. مثال‌ها از ورود به این روش، بیماری کپک سبز تریکودرمایی کمپوست و بیماری ویروس ایکس است. اما این روش، همچنین می‌تواند موجب بهبود کنترل مگس‌ها و گاهی اوقات کپک‌ها و بیماری‌های ویروسی را در فاز سوم پرورش قارچ شود.

راه های کنترل آفات و بیماری های قارچ ها, هاگ

محدود نگه‌داشتن آفات و بیماری‌ها

محدود نگه‌داشتن آفات و بیمارگرها یک عملیات مداوم در طول دوره پرورش قارچ در بیشتر فارم ها است. هدف این برنامه به
حداقل رساندن گسترش آفات و بیماری‌ها خصوصاً از کشتی به کشت دیگر است. ابزارهای اصلی محدود نگه‌داشتن، اجرای
اقدامات بهداشتی شدید در زمان برداشت، شناسایی و تیمار صحیح لکه‌های بیماری، استفاده از لباس‌های محافظ، استفاده از پدهای ضدعفونی‌کننده و فیلتر کردن هوا را شامل می‌شود. بکار بردن درست قارچ‌کش ها و حشره‌کش‌ها و همچنین کنترل شرایط محیطی نیز موجب کند شدن توسعه آفات و بیماری‌ها می‌شود.

حذف آفات و بیماری‌ها

حذف آفات و بیماری‌های یک فارم پس از وقوع شدید آن به‌طورمعمول طی یک مرحله عملیات، کامل نمی‌شود و نیاز به اجرای عملیات مختلف طی یک دوره زمانی است تا بتوان جمعیت آنها را کاهش داد. استفاده از آفت‌کش‌ها به همراه برخی از اقدامات مورداستفاده برای محدود نگه‌داشتن نیز بخشی از برنامه حذف هستند. بهترین و مؤثرترین روش، عملیات کوک آوت در پایان دوره کشت است. به‌طورمعمول کوک آوت گرمایی سبب کشتن همه آلودگی‌های موجود در سالن می‌شود.

در یک دوره زمانی، وقتی‌که فرایند پختن برای هر سالن تکرار می‌شود جمعیت آفات و بیمارگرها در فارم به سطوح بسیار پایین کاهش می‌یابند اما به‌طور کامل حذف نمی‌شوند. یک ابزار مناسب دیگر اختتام زودهنگام برداشت درزمانی است که جمعیت آفت و بیمارگر بالا باشد. این کار معمولأ بعد از فلش دوم انجام می‌شود و مخصوصاً برای تولیدکنندگان محصولات ارگانیک که از آفت‌کش‌ها استفاده نمی‌کنند اهمیت بسیار زیادی دارد.

عملیات و اقدامات لازم برای مقابله با آفات و بیماری‌ها

اقدامات مختلفی برای جلوگیری، محدود کردن و حذف آفات و بیماری‌ها وجود دارد و همگی این اقدامات به همراه هم در مدیریت تلفیقی آفات و بیماری‌ها مورداستفاده قرار می گیرند و بهداشت فارم را تشکیل می‌دهند.

راه های کنترل آفات و بیماری های قارچ ها, هاگ

ثبت آفات و بیماری‌ها

ثبت جمعیت آفات و بیماری‌ها، بخش اصلی دیده‌بانی شیوع آفات و بیماری‌ها است. این کار اطلاعات حیاتی در مورد کارآمدی برنامه‌های بهداشتی فارم و همچنین ضرورت استفاده از آفت‌کش را به ما نشان می‌دهد. شناسایی نیز یک فاکتور مهم در ثبت آفات و بیماری‌ها است. آشنا بودن با علائم بیماری‌ها و تشخیص آفات معمولاً کافی است، اما گاهی به برخی آزمون‌های آزمایشگاهی نیز نیاز است.

تکنیک‌های ساده‌ای برای محاسبه تعداد آفات و بیماری‌ها وجود دارد. آفات به‌خصوص مگس‌ها با استفاده از به دام انداختن آنها به کمک تله‌های زرد چسبنده شمارش می‌شوند. این تله‌ها ورقه‌هایی پلاستیکی به ابعاد تقریبی ۱۵ در ۳۰ سانتی‌متر هستند که با چسب پلی بوتن پوشش داده‌شده‌اند. این تله‌ها در سالن‌های کشت، سالن تلقیح، راهروها و مکان‌های دیگری که اطلاعات ثبت مگس‌ها کمک‌کننده است نصب می‌شوند.

تیم مربوط به کنترل بیماری‌ها می‌توانند تعداد و نوع لکه‌های آلودگی را ثبت نمایند و این رکوردها در برگه ثبت وقایع برای سالن گزارش می‌شوند. این گزارش های هفتگی، روند بیماری را در بستر کشت قارچ و شدت بیماری در یک فارم نشان خواهد داد.

فیلتر نمودن

اهمیت فیلتر نمودن طی دهه اخیر افزایش‌یافته است. حذف مگس‌ها، اسپورهای قارچی و قطعات میسیلیوم قارچ‌ها از هوایی که برای خنک کردن کمپوست با تهویه استفاده می‌شود، خطر توسعه آفات و بیماری‌ها را کاهش می‌دهد.

همه انواع فیلترها از نفوذ مگس‌ها جلوگیری می‌کنند زیرا اندازه چشمه آنها کوچک‌تر از ۳% میلی‌متر است. حذف اسپور بیمارگرها، کپک‌ها یا اسپور قارچ خوراکی دشوارتر است. درگذشته، از فیلترهای هوای با مش دو میکرون با کارآمدی ۹۸ درصد استفاده می‌شد. به این نوع فیلترها، فیلتر مطلق گفته می‌شود. جهت حصول اطمینان از عدم وجود درز و شکاف بایستی از چند فیلتر مطلق استفاده شود.

کلاه جوهری یا کوپرینوس Coprinus
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا