اخبار اقتصادی صنعت قارچاخبار صنعت قارچانجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ

زیان 700 میلیون تومانی قارچ کاران در روز

باوجود زیان  1800 تومانی درفروش هر کیلو قارچ و عرضه 400 تن قارچ به بازار، تولیدکنندگان روزانه بازیان 700 میلیون تومانی روبرو هستند.

کاهش قیمت در بازار

افشار ضمن اشاره به کاهش قیمت قارچ در بازار، افزود: هم‌اکنون هر کیلو قارچ به‌طور متوسط با نرخ 10000 تا  10500 تومان در بازار عرضه می‌شود که نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.

وی در سخنان خود از علل اصلی در کاهش تقاضا این‌چنین عنوان کرد: فرارسیدن ایام محرم و بازگشایی مدارس را دو دلیل اصلی کاهش تقاضا در بازار دانست و افزود: باوجود تلاش‌های متعدد انجمن برای جلوگیری از زیان قارچ کاران و جمع‌آوری 4000 تا  4500 تن قارچ مازاد از سطح بازار و روانه به سمت صنایع تبدیلی، اما همچنان قیمت قارچ در بازار پایین است، پیش‌بینی می‌شود تا پایان ماه روند کنونی قیمت برای تولیدکنندگان در بازار ادامه یابد.

قیمت قارچ

او در ادامه سخنان خود قیمت تمام‌شده هر کیلو قارچ را 11800  تومان اعلام کرد و در همین رابطه اضافه کرد: باوجود زیان  1800 تومانی در فروش هر کیلو قارچ و عرضه 400 تن قارچ به بازار، تولیدکنندگان روزانه بازیان 700 میلیون تومانی روبرو هستند که با آغاز ایام محرم بر زیان آن‌ ها افزوده می‌شود.

افشار درباره وضعیت کنونی صادرات، با اشاره به اینکه صادرات قارچ به عراق تعریف چندانی ندارد، این نکته را یادآور شد: با توجه به گرمای هوا، صادرات به عراق افت چشمگیری داشته است و علی‌رغم تلاش‌های متعدد مبنی بر صادرات قارچ با کامیون‌های یخچال دار توفیقی نداشتیم.

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا