دانستنی‌هامعرفی قارچ‌ها

قارچ عسل (فاقد حلقه)

آشنایی با قارچ وحشی خوراکی آرمیلاریا تابی‌سنس

برای آشنایی بیشتر با قارچ وحشی خوراکی آرمیلاریا تابی‌سنس، قارچ عسل (فاقد حلقه) Ringless Honey Mushroom با ما همراه باشید.

فرمانرو: قارچ

بخش: Basidiomycota

دسته: Agaricomycetes

رده: Agaricales

تیره: Physalacriaceae

جنس: Armillaria

گونه: A. tabescens

نام علمی: Armillaria tabescens

مشخصات ظاهری قارچ عسل (فاقد حلقه):

کلاهک به قطر ۴ تا ۸ سانتیمتر به رنگ اخری- قهوه‌ای تا قرمز قهوه‌ای معمولاً در مرکز کلاهک تیره‌تر در گوشت کلاهک به رنگ سفید و سفت است با لبه‌های پیچیده به‌طرف ساقه می‌باشد، که با افزایش سن پهن و مسطح گردیده و وسط آن کمی موج‌دار، و در حاشیه‌ها خط‌دار می‌شود.

 پوست‌های نازک و تیره کلاهک را تا منطقه مرکزی پوشش می‌دهد. تیغک‌های به هم چسبیده متراکم در ابتدا به رنگ روشن گوشت و سپس با افزایش سن به رنگ قهوه‌ای متمایل به‌صورتی درمی‌آیند. ساقه‌ها در جوانی به رنگ سفید بوده و با رشد و رسیدن قارچ به رنگ زرد یا قهوه‌ای متمایل به زرد تبدیل می‌گردد. ساقه به  طول ۵ تا ۱۴ سانتیمتر و قطر ۵ تا ۱۴ میلی‌متر و در اجتماع ساقه‌های مجاور هم به‌تدریج در قسمت تحتانی باریک می‌شوند. گوشت ساقه متمایل به سفید و فاقد حلقه است اسپورپرینت سفید یا کرمی بسیار کمرنگ می‌باشد.

 سایر گونه‌های مشابه شامل: Armillaria mellea موسوم به قارچ عسل دارای کلاهک بزرگ‌تر و ساقه آن دارای حلقه است. گونه  A. gallica دارای ساقه پیازی و گونه A.squarrosa معمولاً در رنگ مشابه و پوشیده از پوست است. تیغک‌ها به رنگ قهوه‌ای متمایل به رنگ و بو و طعم تربچه است.

 فصل رویش: خرداد تا آذرماه

 محل رویش قارچ عسل (فاقد حلقه): 

 به حالت پارازیت و ساپروبیک به‌صورت خوشه‌های برگ بر روی ریشه‌ها و گاهی قسمت پایین‌تنه درختان زنده و مرده برگ‌پهن از قبیل بلوط و نیز در درختان سوزنی‌برگ می‌روید.

کیفیت قارچ: دارای رایحه و طعم تند و قابض است. قارچ‌های عسل را بایستی به‌صورت کاملاً پخته مصرف نمود زیرا خام آنها تااندازه‌ای سمی است. به‌هرحال اظهارات ضدونقیضی در رابطه با گونه‌های مختلف این جنس در رابطه با مصارف خوراکی آنها بیان گردیده و درنهایت احتیاط در مصرف و در ابتدا حتماً پخته و با مصرف کم قطعاً بدون استفاده از الکل ( ۲۴ ساعت قبل و ۲۴ ساعت بعد از مصرف قارچ فوق) توصیه گردیده است.

معرفی قهوه گانودرما
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا