اخبارعلمی

قارچ گانودرما “سلول‌های قاتل طبیعی” را افزایش می‌دهند

بر اساس مطالعاتی که بر روی بیمارانی که به بیمار سرطان مبتلا شده‌اند مصرف قارچ گانودرما باعث می‌شود به‌وسیله برخی از مولکول‌های موجود در بافت خود، فعالیت یک نوع سلول سفید خون (گلبول سفید) به نام “سلول‌های قاتل طبیعی” را افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری هاگ- در طب شرقی و آسیای شرقی از گیاهان و قارچ‌های مختلفی استفاده می‌شود. در این میان، قارچ گانودرما از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. قارچ گانودرما خواص فراوانی برای سلامتی دارد. ازجمله این خواص می‌توان به تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با سرطان‌ها اشاره کرد. با این‌ حال ایمنی آن اخیراً مورد سؤال و بررسی قرارگرفته است. در این مقاله به بررسی خواص قارچ گانودرما و عوارض احتمالی مصرف آن می‌پردازیم.

قارچ گانودرما چیست؟

قارچ گانودرما همچنین به‌عنوان Ganoderma Lucidum (نام علمی قارچ گانودرما) و Lingzhi شناخته می‌شود. این قارچ در مناطق مختلف گرم و مرطوب آسیا رشد می‌کند. این قارچ در سال‌های بسیار زیادی در طب شرقی به‌کار گرفته‌شده است.

در داخل قارچ، مولکول‌های متعددی ازجمله ترپنوئید، پلی ساکارید و پپتیدوگلیکان ها وجود دارد که ممکن است مسئول اثرات سلامت بخش آن باشد. درحالی‌که خود قارچ‌ها می‌توانند به‌صورت تازه خورده شوند، ولی مصرف اَشکال دیگر آن، به شکل پودر یا عصاره محتوی مولکول‌های خاص نیز رایج است. این اشکال مختلف در مطالعات سلولی، حیوانی و انسانی مورد آزمایش قرارگرفته‌اند.

چندین مطالعه نشان داده که این قارچ می‌تواند بر بیماران سرطانی تأثیر مثبتی داشته باشد. این فواید از طریق افزایش فعالیت گلبول‌های سفید خون است که در مبارزه با سرطان و بهبود کیفیت زندگی در مبتلایان به سرطان مؤثر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − یک =

دکمه بازگشت به بالا