اخبار صنعت قارچحوادث صنعت قارچ

مردم از مصرف قارچ های خودرو خودداری كنند

رئیس مرکز بهداشت شهرستان جیرفت با اشاره به بارندگی‌های فصل بهار، عنوان کرد: قارچ‌های زیادی به‌صورت خودرو در طبیعت رشد می‌کنند که تعدادی از این قارچ‌ها سمی هستند لذا مردم باید نسبت به مصرف قارچ‌های خودرو دقت کنند.

رضا محمودی همچنین هشدار داد: مردم از مصرف قارچ‌های خودرو و یا جمع‌آوری‌شده توسط افراد عادی که به‌صورت فله‌ای عرضه می‌شود، خودداری کنند.

تشخیص فقط از طریق کارشناسان

این مقام مسئول در خصوص اشتباه رایج درباره نحوه تشخیص قارچ‌ها افزود: شناسایی انواع خوراکی قارچ از انواع سمی، فقط بر اساس خصوصیات ظاهری مانند شکل، رنگ، بو، قوام و مزه، مشکل است و تنها توسط متخصصان و کارشناسان مجرب قارچ‌شناسی و گیاه‌شناسی امکان‌پذیر است اظهار داشت: مردم به توصیه برخی افراد عادی در تشخیص انواع قارچ‌های سمی از انواع خوراکی توجه نکنند.

وی در همین راستا ادامه داد: مصرف قارچ‌ها توسط پرندگان و سایر جانوران اهلی و وحشی نشان‌دهنده غیرسمی بودن قارچ برای انسان نیست.

رئیس مرکز بهداشت جیرفت در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: برخی از روش‌ها و معیارهای سنتی مانند تغییر رنگ قاشق نقره در اثر تماس با قارچ، یا وجود حشرات در اطراف قارچ و محل رویش قارچ، معیار علمی و صحیحی برای تشخیص سمی نبودن قارچ نیست.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا