قارچ شناسیویکی قارچ

مقدمه ای کوتاه بر قارچ ها

قارچ، این موجود پر رمز و راز، هنوز هم پس از تحقیقات گسترده‌ای که در مورد آن انجام‌شده است،اسرار فراوانی را در دل خود پنهان دارد.

در میان قارچ‌ها، از یک‌طرف کوچک‌ترین موجودات روی زمین و از سوی دیگر بزرگ‌ترین موجوداتی که تاکنون روی کره زمین شناسایی‌شده‌اند قرار دارند.، چند سال پیش، در ایالت میشیگان آمریکا قارچی با حدود ۱۵۰۰ سال عمر پیدا شد که با تمام ریشه‌های زیرزمینی خود، حدود ۱۰۰ تن وزن داشت. برخی قارچ‌ها در عین حال زیبایی حامل سموم خطرناک و کشنده‌ای است .

گروهی دیگر از آنها نیز به‌رغم برخوردار نبودن از ظاهر مطلوب، بسیار خوشمزه و گاهی از حیث مواد غذایی با ارزش هستند. چنین تضادهایی موجب می‌شوند که قارچ به یکی از جانداران اسرارآمیز و پرجذبه برای تحقیق و بررسی تبدیل شود.

انسان در زندگی روزانه با انواع متنوعی از قارچ‌ها سروکار دارد. از تهیه نان گرفته تا مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها، تهیه الکل و غذاهای تخمیری تا درگیر شدن با بیماری‌های مختلف مانند بیماری‌های جلدی، زیر جلدی، سیستمیک و آلرژی منشأ قارچ دارند. ممکن است این سؤال در ذهن بشر نقش ببندد که قارچ چه موجوداتی هستند؟ نحوه تشخیص، شناسایی و کاربرد آنها چگونه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا