خرید و نگهداری قارچقارچ و خانواده

نکته طلایی نگهداری قارچ

با این ترفند قارچ را مغذی‌ و تازه تر نگهداری کنید!

نکته طلایی نگهداری قارچ را به خاطر داشته باشید. دشمن اصلی قارچ‌ های تازه و بسته‌بندی‌شده، رطوبت است. درواقع، تراکم و فشردگی زیادی که هنگام بسته‌بندی قارچ‌ها اتفاق می‌افتد، به‌سادگی قارچ‌ ها را در معرض تجزیه و تخریب قرار می‌دهد.

به گزارش هاگ به نقل از تازه‌نیوز، همیشه دنبال قارچ‌ هایی بگردید که بسته‌بندی کاملا خشکی دارند. اولویت بعدی شما هنگام خرید قارچ‌ها باید بوی آنها باشد.

قارچ‌های تازه و باکیفیت همیشه بویی شبیه به بوی خاک دارند و به‌هیچ‌ وجه بوی بدی از آنها به مشام نمی‌رسد. پس از آوردن قارچ‌ ها به خانه هم باید آنها را درون کیسه‌های کاغذی دربسته بریزید تا از تجمع رطوبت و فسادپذیری قارچ‌ها جلوگیری کنید.

برای آماده‌سازی قارچ‌ها نیز باید این خوراکی خوش‌طعم را دقیقا قبل از پختن بشویید و خشک کنید. اگر می‌خواهید که طعم و عطر قارچ به بهترین سطح خودش برسد، باید آن‌قدر قارچ را تفت بدهید تا آبی که آزاد می‌کند کاملا تبخیر شود.

با ادامه مطلب نکته طلایی نگهداری قارچ با ما همراه باشید.

اما برای ارتقای کیفیت غذایی قارچ‌ها چه کاری می‌توان انجام داد؟ ترفند ساده و موثری که ارزش تغذیه‌ای قارچ‌ها را افزایش می‌دهد. قرار دادن قارچ‌ها به مدت ۳۰ دقیقه زیر نور خورشید است.

درواقع، قارچ‌ها تنها گیاهانی هستند که از نور خورشید برای تولید ویتامین D استفاده می‌کنند، اما همچنان رشد بیشتر این گیاهان در تاریکی صورت می‌گیرد.

افزایش ویتامین D با نور خورشید

پس وقتی که قارچ‌ها را به مدت ۳۰ دقیقه زیر نور طبیعی خورشید قرار می‌دهید، میزان ویتامین D نهفته در آنها را افزایش می‌دهید.

در این مرحله، میزان ویتامین D قارچ‌ها به ۱۵۰ تا ۶۰۰ واحد بین‌المللی از ویتامین D می‌رسد که برابر است با ۲۵ تا ۱۰۰ درصد از نیاز روزانه بدن به این ویتامین کلیدی.

اگر ابتدا قارچ‌ها را خرد کنید و سپس زیر نور خورشید بگذارید، تماس نور خورشید با لایه‌های مختلف قارچ‌ها را افزایش می‌دهید و تولید ویتامین D در قارچ‌ها را به حداکثر می‌رسانید.

امروزه حتی بعضی از تولیدکنندگان قارچ از روش‌های مختلفی برای ارتقای سطح ویتامین D در این گیاه کمک می‌گیرند.

اگر با طعم قارچ مشکل دارید، اما همچنان می‌خواهید از ویتامین D و آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی این گیاه بهره‌مند شوید، ابتدا قارچ‌ها را زیر نور خورشید بگذارید تا کمی خشک شوند و سپس آنها را آسیاب کنید تا به‌صورت پودر دربیایند.

به‌گفته متخصصان تغذیه، مواد مغذی قارچ در برابر حرارت مقاوم هستند و درنتیجه هنگام پخت‌وپز از بین نمی‌روند. شما می‌توانید این پودر مغذی و فشرده را به انواع سس‌ها، سالادها، غذاها، سوپ‌ها و خورش‌ها اضافه کنید تا هم از فواید قارچ‌ها برخوردار شوید و هم طعم آن را احساس نکنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا