آکادمی قارچبرگزیدهتکنولوژی

 پرورش قارچ های اگزوتیک

پرورش قارچ های اگزوتیک*، وقتی صحبت از پرورش قارچ به میان می آید، عمدتا پرورش قارچ دکمه ای در سالن ها و با تجهیزات فراوان و مشقات زیاد آن در ذهن مخاطبین شکل می گیرد. در حالی که این موضوع کاملا عادی و بدیهی به نظر میرسد ولی آمارهای جهانی حکایت دیگری را از این موضوع  روایت می کند.

جالب است بدانید از حدود 11میلیون تن قارچی که در جهان تولید می شود، تنها حدود 30% آن یعنی 3/5 میلیون تن قارچ دکمه ای است و الباقی به تولید سایر قارچ های خوراکی ( قارچ های اگزوتیک  Exotic mushrooms) تعلق دارد:

  • قارچ های صدفی 27%          (Pleurotus spp.)
  • قارچ شیتاکه حدود 17%        (Lentinula spp)
  • قارچ گوش ژله ای 6%           (Auricularia spp)
  • قارچ انوکی حدود 5%           (Flammulina spp)
  • قارچ کلش حدود 5%            (Volvariella spp)
  • سایر قارچ ها نظیر شاه صدف 10%

از انجا که ارزش غذایی و دارویی این گروه از قارچ ها مورد توجه ویژه کشورهای شرق آسیا بوده است، پرورش آنها قدمت چند هزار ساله داشته و در حال حاضر نیز پرورش آنها بسیار مرسوم است. در سال های اخیر  تب پرورش این گروه از قارچ ها با نگاه ارزش غذایی و دارویی آنها در اروپا و آمریکا در حال توسعه بوده به شکلی که به شدت مورد توجه وجترین ها و وگان های قرار گرفته است.

البته در کشور ما به دلیل سنتی بودن کشاورزی و نبود دانش و اطلاعات کافی و همچنین دسترسی کمتر به مواد اولیه کشت قارچ های اگزوتیک که به قارچ های چوبرس نیز مشهورند و همچنین راندمان بالاتر تولید محصول قارچ دکمه ای ، پرورش قارچ های اگزوتیک رواج چندانی ندارد و به همین دلیل نوعی غذای لوکس و با قیمت بالا می باشد و در بازار نیز کمیاب می باشند.

در ویدئو تقدیمی پروسه تولید حرفه ای گروهی از این قارچ ها به تصویر درآمده است. امید است که مورد توجه شما مخاطبین همیشگی قرار گیرد.

با ما همراه باشید با ویدیویی کوتاه از پرورش قارچ اگزوتیک

* قارچ های خوراکی غیر از قارچ دکمه ای را در اصطلاح قارچ اگزوتیک گویند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا