اخبار صنعت قارچاخبار عمومی و گزارش

پرورش قارچ گانودرما در ژاپن

ویدیوی نحوه پرورش قارچ گانودرما در ژاپن

نام محلی این قارچ در چین، لینگ زی، در ژاپن، ری‌شی (همچنین با نگارش ریشی) و در کره، یونگ زهی می‌باشد. چینی‌ها معتقدند که این قارچ نماد زندگی شاد، شانس، سلامتی و طول عمر و حتی جاودانگی است. طی چند دهه اخیر تحقیقاتی بسیار زیادی بر روی اثرات درمانی و شناسایی ترکیبات شیمیایی این قارچ دارویی صورت گرفته‌ است.

قارچ گانودرما به لقب «پادشاه گیاهان دارویی» شناخته می‌ شود. افراد زیادی بر این باورند که گانودرما سلامت را بهبود بخشیده و باعث طول عمر بیشتر می‌ شود. از قارچ گانودرما به مدت زیادی در طب سنتی چین برای درمان بیماری‌هایی مانند انواع درد، سرطان و یا بیماری‌های کبد استفاده می‌ شده است. همچنین برای درمان برخی بیماری‌های عصبی و روانی نیز تجویز می شود.

طبیعت قارچ گانودرما سرد و حاوی بیش از 400 ماده‌ی مغذی مختلف از جمله بتا گلوکان، استرول های گیاهی، پلی ساکارید و تری ترپن‌ها، پتاسیم، فسفر، کلسیم، ویتامین A، ویتامین های B، ویتامین C، ویتامین D و ویتامین E است.

چند نکته جالب درباره قارچ گانودرما:

  • این قارچ در شش رنگ موجود است اما نوع قرمز آن معمولاً کشت شده و استفاده می‌شود.
  • قارچ ریشی در آشپزی استفاده نمی‌شود زیرا مزه آن بسیار تلخ است.
  • احتمالاً شما نمی‌توانید این قارچ را در میوه‌فروشی و یا سوپرمارکت پیدا کنید.
  • از قارچ گانودرما تنها برای کاربردهای پزشکی استفاده می‌شود.
  • قبلاً  گانودرما تنها به‌ صورت وحشی رشد می‌کرد اما اکنون در مزارع و باغ‌های مخصوصی کشت می‌شود.
  • قارچ گانودرما با استفاده از روش کشت بافت، کشت می‌شود. این فرایند از تکنیک جدایی سانتریفوژ برای نگهداری مواد مغذی استفاده می‌شود.

به دلیل خواص و ارزش های فراوان این قارچ در کشورهای مختلف به صورت ویژه به پرورش این قارچ طبی و دارویی پرداخته می شود. در ویدئو تقدیمی نمایش کوتاهی از نحوه پرورش این قارچ در کشور ژاپن به نمایش گذاشته می شود.

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا