جهاد کشاورزی

تولید سالانه ۶ هزار تن قارچ در چهارمحال و بختیاری

رتبه هفتم استان در تولید و پرورش قارچ کشور

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این استان رتبه هفتم تولید قارچ کشور را دارد، گفت: تولید سالانه ۶ هزار تن قارچ در چهارمحال و بختیاری توسط مزارع پرورش انجام می‌شود.

وی در نشست خبری با بیان اینکه سرانه مصرف قارچ در چهارمحال و بختیاری پایین‌تر از میزان مصرف کشوری است، اظهار کرد: سرانه مصرف قارچ در کشور یک کیلو و ۲۰۰ گرم است در حالی که این مهم در استان کم‌تر از ۸۰۰ گرم است.

وی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ مصرف قارچ در استان، عنوان کرد: قارچ منبع غنی پروتئین و فیبر است که میانگین مصرف در چهارمحال و بختیاری باید تا رسیدن به نرخ کشوری افزایش یابد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت ۳۲ واحد صنعتی و ۱۵۰ واحد خانگی تولید قارچ در استان، تصریح کرد: تولید سالانه ۶ هزار تن قارچ در چهارمحال و بختیاری.

جشنواره تخصصی قارچ در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

وی با اشاره به اینکه صادرات قارچ از استان به صورت پیوسته و دائمی نیست، مطرح کرد: قارچ تولید شده در چهارمحال و بختیاری به صورت فصلی و غیر دائمی به کشورهای کویت، امارات، عراق و ارمنستان قارچ صادر می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از برگزاری نخستین جشنواره تخصصی قارچ و نخستین جشنواره آشپزی با قارچ در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: این جشنواره در تاریخ ۱۶ بهمن ماه همزمان با دهه مبارک فجر در استان برگزار می‌شود که تا کنون ۴۵ نفر از بانوان استان برای شرکت در این جشنواره ثبت نام کرده اند.

منبع: مهر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا