اخبارجهاد کشاورزی

تولید ۳۶۵۰ تن قارچ خوراکی در استان همدان

منصور رضوانی جلال رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، ضمن اعلام اینکه در استان همدان سرمایه‌گذاری خوبی درزمینه تولید قارچ و کمپوست صورت گرفته است، افزود: در حال حاضر ۹ واحد تولید قارچ و ۲ واحد تولید کمپوست در استان همدان وجود دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه طی سال گذشته، در واحدهای صنعتی ۲ هزار و ۲۵۰ تن  تولید انجام‌شده است، گفت: این واحدها سالانه ۲ هزار و ۲۵۰ تن قارچ و ۱۰ هزار تن کمپوست قارچ تولید می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی درباره شرایط استان همدان ادامه داد: با توجه به شرایط این استان در تولید محصولات کشاورزی، باید زمینه بیشتری برای صادرات فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه تکمیل زنجیره تولید در محصولات کشاورزی هزینه تولید را کاهش خواهد داد، خاطرنشان کرد: تمام تلاش جهاد کشاورزی این است که صنایع تبدیلی را در بخش کشاورزی گسترش داده تا در تولید و پس‌ازآن دچار مشکل نشویم.

پتانسیل‌های شغلی ایجادشده

رضوانی جلال در خصوص فعالیت‌های استان گفت۹۸ واحد مشاغل خانگی با تولید ۷۳۶ تن بر تولیدات قارچ استان اضافه‌شده که درمجموع در سال گذشته ۳ هزار و ۵۶۰ تن قارچ در استان همدان تولید شد که پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۸؛ واحدهای صنعتی و مشاغل خانگی ۳ هزار و ۶۵۰ تن قارچ تولید کنند.

همچنین در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: با توجه به وضعیت منابع آبی استان از سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی درزمینه تکمیل زنجیره تولید حمایت می‌شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا