اخبارانجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ

خبرفوری: اطلاعیه انجمن صنفی پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی ایران

تکذیب کاهش تولید و تعطیلی واحدها

انجمن صنفی پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی ایران در واکنش به انتشار خبر اقتصاد آنلاین با عنوان” کاهش تولید قیمت قارچ را بالا برد/ واحد‌های خرد و خانگی از چرخه تولید خارج شده‌اند” جوابیه‌ای را ارسال کرده و ثبات قیمت قارچ را متأثر از صادرات عنوان و کاهش تولید و تعطیلی واحد‌های صنفی را رد نموده است.

به گزارش هاگ، در تاریخ ۲۴ دی ماه سالجاری در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین، خبری با عنوان ” کاهش تولید قیمت قارچ را بالا برد/ واحد‌های خرد و خانگی از چرخه تولید خارج شده‌اند” منتشر شد که در رسانه هاگ با عنوان کاهش تولید، باعث افزایش قیمت قارچ خوراکی شد ارائه گردید. انجمن صنفی پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی ایران جوابیه‌ای را به این پایگاه خبری ارسال کرده که متن آن به شرح زیر است:

نظر به خبر درج شده در خصوص صنعت قارچ، احتراماً از جانب انجمن صنفی پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی ایران به عنوان متولی صنفی این صنعت ایرادات ذیل بر ماهیت خبر مذکور وارد است، لذا تقاضامندیم دستور فرمایید تا نسبت به اصلاح موضوع اقدامات لازم معمول فرمایید.

  1. جناب آقای افشار از فعالین اقتصادی کسب و کار قارچ بوده و قریب به چهارسال است که عضو هیأت مدیره این انجمن نمی‌باشد.
  2. کل تولید قارچ در بخش مشاغل خانگی و واحد‌های پرورشی خرد کمتر از ۵ هزار تن در سال می‌باشد که این مقدار عدد معنی‌دار و تأثیر‌گذاری در کل تولید نیست. لذا در سالجاری هیچگونه کاهش تولید و تعطیلی در صنعت صورت نپذیرفته و از قضا واحد‌های جدیدی نیز به بهره‌برداری رسیده‌اند.
  3.  قیمت قارچ در بازار بر اساس شاخص نرخ تورم و هزینه‌های تولید برای پرورش‌دهندگان عملاً بالا نمی‌باشد و ثبات بهای فروش قارچ در بازار متأثر از خرید بازرگانان عراقی در داخل کشور و صادرات محصول بوده است، لذا صادرات انجام شده در صنعت باعث کاهش نوسانات قیمت قارچ شده است.
  4.  تولید قارچ در کشور بر اساس ظرفیت اسمی پروانه‌های بهره‌برداری حدود ۲۰۰ هزار تن در سال می‌باشد و عدد ۵۰۰ هزار تن در سال کاملاً غلط است.

اطلاعیه انجمن صنفی

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا