اخباراخبار اقتصادیانجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ

زیان ۱۸۰۰ تومانی تولیدکنندگان در فروش هر کیلو قارچ

طبق اظهارنظر محمدحسن افشار رئیس انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی، درباره آخرین تحولات بازار: با توجه به بازگشایی مدارس و کاهش تقاضا، قیمت قارچ در بازار افت چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرگزاری هاگ- افشار ضمن اعلام این خبر که نرخ حال حاضر هر کیلو قارچ 10 هزار تومان است، افزود: قیمت تمام‌شده هر کیلو قارچ 11800 تومان است که بااین‌وجود قارچ کاران درفروش هر کیلو قارچ بازیان یک هزار و 800 تومانی روبرو هستند.

مازاد تولید

وی در رابطه با تولید بیشتر از تقاضا این‌چنین عنوان کرد: با توجه به تعطیلی رستوران‌ها از 8 تا 11 محرم، انجمن 15 تن قارچ مازاد تولیدکنندگان را از  سطح بازار جمع‌ آوری و روانه صنایع تبدیلی کرد، در غیر این صورت به سبب مازاد عرضه در برابر تقاضا قارچ کاران با افت بیشتر قیمت در بازار روبرو  بودند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در شرایط عادی روزانه بیش از 70 تن قارچ در بازار عرضه می‌شود، بیان کرد: این در حالی است که هم‌اکنون  عرضه روزانه قارچ به 30 تا 35 تن رسیده است که امیدواریم از ابتدای مهر بازار مساعد شود.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی تولید روزانه قارچ را 400 تن اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی بازار، قارچ کاران درفروش هر کیلو قارچ بازیان یک  هزارتومانی روبرو هستند.

آخرین وضعیت صادرات

افشار آخرین وضعیت صادرات را با توجه به شرایط خنک شدن هوا، رو به رونق بیشتر عنوان کرد و همچنین در ادامه عنوان کردپیش‌بینی می‌‌شود که تا پایان سال مجموع صادرات به 30 هزار تن برسد.

محمدحسن افشار با اشاره به مشکلات حمل‌ونقل در صادرات این‌چنین عنوان کرد: در فصل گرمابه سبب مشکلات حمل‌ونقل توفیق چندانی در صادرات نداشتیم که با هماهنگی‌های صورت گرفته مبنی بر سیستم حمل یکسره تا مرز عراق در نظر داریم ماهانه حداقل 3 هزار تن قارچ صادر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 15 =

دکمه بازگشت به بالا