اخبار صنعت قارچصادرات قارچ

صادرات ۴۵۰ هزار تن محصول کشاورزی دزفول

پیش‌بینی می‌شود از مهرماه سال جاری تا شهریور سال آینده ۴۵۰ هزار تن انواع محصولات زراعی و باغی در سال زراعی جاری در دزفول تولید و به کشورهای خارجی صادر شود.

به گزارش خبرگزاری هاگ- احمد زارعی افزود: مقدار قابل‌توجهی از محصولات کشاورزی دزفول شامل انواع سبزی و صیفی، قارچ خوراکی و علوفه
فیلاژ شده هرسا به کشورهای مختلف صادر می‌شود.

وی با اشاره به صادرات محصولات تولیدی دزفول به کشورهای همسایه، حوزه خلیج‌فارس، عراق، آذربایجان و روسیه گفت: شوید، کرفس، جعفری، انواع کلم، سیر، پیاز، هویج، گوجه‌فرنگی، کاهو، قارچ خوراکی، مرکبات و علوفه مهم‌ترین اقلام صادراتی شهرستان دزفول به کشورهای هدف است.

مدیر جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به صادرات گل و گیاه از این شهرستان به خارج از کشور افزود: در حال حاضر ۱۰ واحد صادراتی در شهرستان دزفول فعال است که پیش‌بینی می‌شود این واحدها تا ۱۷ واحد نیز برسند.

نیازهای ضروروی دزفول

وی بابیان اینکه سالانه افزون بر ۲٬۰۰۰٬۰۰۰ تن انواع محصولات زراعی و باغی در شهرستان دزفول تولید می‌شود، گفت: راه‌اندازی پایانه صادراتی، آزمایشگاه کنترل کیفیت و سنجش باقی‌مانده مواد شیمیایی، تولید انواع محصولات ارگانیک و سالم و تأمین اعتبار برای تحقیق، پژوهش و بازرگانی محصولات کشاورزی دزفول ضروری است.

زارعی افزود: نبود تضمین و اطمینان از پرداخت وجود یکی از موانع صادرات در شهرستان دزفول می‌باشد که برای رفع این مشکل پیگیری‌هایی انجام‌ شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به راه‌اندازی گمرک، وجود پست قرنطینه و اداره استاندارد در شهرستان دزفول از صادرکنندگان و تولیدکنندگان تقاضا می‌شود از مجاری شهرستان اقدام به صادر کردن محصولات تولیدی خود کنند.

باوجود ایجاد زیرساخت‌های لازم در شهرستان دزفول هنوز هم برخی از صادرکنندگان از طریق مرزهای آستارا و چذابه اقدام به صادرات می‌کنند. خام فروشی محصولات کشاورزی دزفول باوجود هزینه‌های بالای کاشت، داشت و برداشت باعث شده از هر کشت سود ناچیزی نصیب کشاورزان شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا