اخبارتولید و پرورش

مرودشت دومین تولیدکننده قارچ در استان فارس

این واحدهای تولیدی برای حدود ۱۰۰ نفر اشتغال دائم و بیش از ۵۰۰ نفر اشتغال فصلی ایجاد کرده است.

کارآفرینی برای بیش از 100 نفر

به گزارش خبرگزاری هاگ، عزیز رحیمی در خصوص فعالیت شهرستان مرودشت درزمینه تولید و پروش قارچ عنوان کرد: این شهرستان با دارا بودن ۷ واحد صنعتی به ظرفیت سالانه هزار و ۶۵۰ تن و ۱۹ واحد کارگاه سنتی با ظرفیت سالانه ۲۵۰ تن و جمعاً با تولید هزار و ۹۰۰ تن قارچ خوراکی دکمه‌ای در سال از قطب‌های مهم تولید این ماده غذایی ارزشمند در استان فارس می‌باشد و مقام دوم تولید رادار است.

رحیمی قیمت مناسب این ماده غذایی در بازار را در کنار ارزش غذایی آن، عامل افزایش روزبه‌روز مصرف این محصول و قرار گرفتن در سبد غذایی خانواده‌ها اعلام کرد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در راستای حمایت از تولید قارچ به متقاضیان تولید این محصول پس از اخذ مجوزهای لازم، تسهیلات کم‌ بهره و مدت‌دار پرداخت می‌شود.

حمایت از تولیدکنندگان خانگی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اشاره به موضوع حمایت از تولیدکنندگان خانگی قارچ، افزود: در راستای ارتقا واحدهای سنتی تولید قارچ مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، اقدام به معرفی واحدهای سنتی با مجوز مشاغل خانگی و ثبت‌نام در سامانه سیتا کرده است که با تصویب کارگروه سطح و تعداد واحدهای سنتی افزایش می‌یابد و کمک شایانی در افزایش تولید قارچ و اشتغال‌زایی در سطح شهرستان خواهد کرد.

وی در همین رابطه ادامه داد: متقاضیان تسهیلات طرح‌های صنعتی تولید قارچ به بانک کشاورزی و متقاضیان کارگاه‌های سنتی نیز به بانک توسعه تعاون معرفی می‌شوند. شهرستان مرودشت در فاصله ۵۱ کیلومتری شیراز قرار دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + هشت =

دکمه بازگشت به بالا