اخباراخبار اقتصادی

هزینه تولید هر کیلو قارچ خوراکی 10 هزار تومان

دبیر سائق انجمن پرورش‌دهندگان قارچ ضمن بیان اینکه تولید قارچ به دلیل قرارگیری در فصل گرما کاهش‌یافته است، افزود: تولید نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است، اما هزینه‌های تولید قارچ در مدت اخیر با روند صعودی همراه بوده است.

وضعیت تولید قارچ در کشور

حبیب‌الله عظیمی در رابطه با وضعیت حال حاضر تولید قارچ در کشور عنوان کرد: در فصل تابستان با توجه به گرمای هوا تولید قارچ تا حدودی کاسته می‌شود، اما روند تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.

افزایش قیمت قارچ

این مقام مسئول در رابطه با تغییرات نرخ قارچ در بازار این‌گونه اعلام کرد: بنا بر میزان تولید، عرضه و تقاضا و هزینه نهاده‌ها ممکن است قیمت‌ ها با تغییراتی همراه شود.

هزینه تولید

دبیر اسبق انجمن پرورش‌دهندگان قارچ ضمن اینکه یادآور شد هزینه تولید قارچ خوراکی می‌تواند با توجه به تکنولوژی تولید  آن متفاوت باشد، اضافه کردهزینه تولید هر کیلو قارچ بین 10 تا 11 هزار و 300 تومان است و در بازار با توجه به کیفیت بین 12 تا 13 هزار تومان عرضه می‌شود.

عظیمی در ادامه سخنان خود با تشریح جایگاه این محصول در سفره غذایی گفتقارچ جایگزینی مناسبی به‌جای گوشت به‌حساب می‌آید و قیمت آن باید با گوشت مقایسه شود و با توجه به افزایش نهاده‌ها و افزایش هزینه تولید در مدت اخیر با روند صعودی قیمت همراه بوده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا