اخبار صنعت قارچجهاد کشاورزی

وجود ظرفیت صادرات قارچ و کمپوست در خوزستان

به گزارش هاگ، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان از توان بخش کشاورزی استان و وجود ظرفیت صادرات قارچ خوراکی و کمپوست به خارج از کشور صحبت کرد.

محمد حسنی نسب، تاکید کرد 20 سال از تولید قارچ در خوزستان گذشته، و عملکرد کنونی تولیدکنندگان این محصول با توجه به این تجربه طولانی بسیار عالی است.

وی افزود: در حال حاضر ۳۵ واحد تولیدکننده قارچ و کمپوست با ۱۱۸ سالن، شامل ۹ واحد صنعتی و ۲۶ واحد خانگی در استان با ظرفیت تولید بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ تن به فعالیت مشغول هستند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان افزود: در تلاش هستیم تا با تکمیل ظرفیت تولید واحدهای صنعتی تولیدکننده قارچ در خوزستان و همچنین افزایش عملکرد تولید، میزان تولید قارچ را به ۸ هزار و ۳۰۰ تن برسانیم.

حسنی نسب ضمن تاکید بر این که در حال حاضر خوزستان در جایگاه هفتم کشور از نظر تولید قارچ قرار دارد، تاکید نمود با رشد ۱۰ درصدی تولید طی سال آینده امیدواریم به جایگاه بالاتری در کشور در زمیه تولید قارچ دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه تولید قارچ خوراکی و کمپوست در خوزستان به شکلی است که توان صادرات این محصول از استان به خارج از کشور وجود دارد، افزود: در استان یک واحد تولید کمپوست به ظرفیت اسمی ۵۰ هزار تن در سال وجود دارد که بیش از ۳۵ هزار تن کمپوست تولید می‌کند و علاوه بر تامین کمپوست مورد نیاز واحدهای قارچ خوراکی استان، مازاد تولید آن به سایر استان‌ها نیز ارسال می‌شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار امیدواری نمود که از ظرفیت تولید این دو محصول در خوزستان به شکلی استفاده شود تا بخشی از تولیدات قارچ و کمپوست خوزستان به کشورهای دیگر صادر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *