اخبار جهان در حوزه قارچ

یورش پلیس به داروخانه مجیک ماشروم !!!

بروزرسانی شد

پلیس شهر وینیپگ واقع در ایالت اونتاریوی کانادا، در یورش خود به یک تجارتخانه که ادعا می کرد اولین داروخانه مجیک ماشروم یا قارچ جادویی در منطقه مانیتوبا است، 2 نفر را به اتهام قاچاق دستگیر کرد.

شرکت مجیک ماش (magic mush) مستقر در اونتاریو که قبلا 2 فروشگاه فروش مجیک ماشروم در شهره های اوتاوا و تورنتو افتاح کرده بود، اولین فروشگاه خود را در منطقه منیتوبا را در شهر کوچک آزبورن در تاریخ 13 می 2023 افتتاح کرد؛ اما پلیس تنها یک هفته بعد به این فروشگاه یورش برد و آن را تعطیل کرد و در این بین 2 نفر رابه اتهام حمل به قصد قاچاق و نگهداری مواد مخدر بازداشت نمود.

التون هال، از بخش جرایم سازمان یافته پلیس کانادا در اینباره  به خبرنگاران گفت: این تجارت فقط قاچاق مواد مخدر است!!!

وی افزود: قارچ‌های جادویی یا مجیک ماشروم ها معمولاً حاوی ماده محرک سیلوسایبین یا سیلوسین هستند که خاصیت توهمزایی دارد و طبق قانون به عنوان مواد مخدر درجه 3 طبقه‌ بندی می‌شوند. تولید، فروش و در اختیار داشتن قارچ جادویی در کانادا غیرقانونی است، اما برخی از معافیت‌های قانونی برای افرادی که دارای اختلالات سلامت روان هستند، جهت استفاده دارویی از سیلوسایبین از طریق ارائه‌ دهنده های پزشکی و بهداشتی دارای مجوز، در نظر گرفته شده است.

او گفت هیچ راهی برای تعیین اینکه آیا این داروها بی خطر هستند یا نه، یا اینکه چه اثراتی خواهند داشت، وجود ندارد، بنابراین هیچ رویکرد مطمئنی جهت فروش آنها وجود ندارد.

به گفته هال، دو نفر به اتهام حمل به قصد قاچاق و نگهداری عواید حاصل از جرم دستگیر شدند. همچنین مکان‌های دیگر مرتبط با فروشگاه در شهر Winnipeg شناسایی شده‌ اند و ممکن است نسبت به بازرسی آنها نیز اقدام کنیم.

یورش پلیس به داروخانه قارچ جادویی و دستگیری 2 نفر

به گفته هال، صدها نفر در چند روز گذشته در حال ورود و خروج از فروشگاه مشاهده شدند، اما پلیس با مشتریان کاری نخواهد داشت. او خطاب به مردم گفت: هر کسی که محصولاتی از فروشگاه خریداری کرده است باید آنها را دور بیندازد یا به پلیس تحویل دهد.

وی اضافه کرد که پلیس هنگام افتتاح فروشگاه Magic Mush در تاریخ 13 می از آن آگاه بود و در ابتدا قصد داشت “رویکرد نرم تری” در تعطیل کردن فروشگاه در پیش بگیرد. وقتی مشاهده کردند که آنها در رسانه ها بطور صریح این تجارت را تبلیغ می کنند، موضع آنها تغییر کرد و این موضوع به تحقیقات مواد مخدر تبدیل شد.

ما افرادی رامشاهده میکردیم که از اینجا پول ها به مکان دیگری میبردند و سپس مواد مخدر را به اینجا می‌آورند. این یک عملیات مواد مخدر است!

او گفت هنوز در مراحل اولیه تحقیقات هستیم و امکان تحقیقات بین استانی نیز می باشد؛ وی خاطرنشان کرد که تحقیقات پلیس وینیپگ در این مورد همچنان ادامه دارد.

پلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که اطلاعات بیشتر در مورد دستگیری‌ها و کشفیات در ارتباط با فروشگاه متعاقباً در دسترس قرار خواهد گرفت.

 

نمونه مجیک ماشروم توزیع شده در فروشگاه
نمونه مجیک ماشروم توزیع شده در فروشگاه

 

جیمی کاگان وکیل مستقر در شهر وینیپگ و شریک تامپسون دورفمن سوئیتمن که نماینده صاحبان این کسب و کار مستقر در انتاریو است، به خبرنگاران گفته که مالکان می‌دانستند که برای افتتاح فروشگاه شهر آزبورن ریسک می‌کنند!

البته کاگان نگفت چه کسی دستگیر شده است یا اینکه آیا فروشگاه باز خواهد ماند یا خیر؛ اما گفت که پس از  این آخر هفته طولانی حرف‌های بیشتری برای گفتن خواهد داشت.

او گفت که با استقبال صورت گرفته از فروشگاه، مردم شهر وینیپگ به وضوح می‌خواهند از قارچ‌های جادویی لذت ببرند و فکر نمی کند که فروش محصول باید خلاف قانون باشد.

از نظر او این عملیات قانونی نیست و احساس می‌کند که نیروی پلیس کمی بیش از حد درگیر شده است.

 

منبع: شبکه cbc


بروزرسانی

پلیس 10 هزار دلار قارچ جادویی از داروخانه وینیپگ کشف و ضبط کرد

پلیس وینیپگ می‌گوید هفته گذشته پس از یورش به یک کسب‌ و کار تازه تاسیس شده بنام Magic Mush که خود را اولین داروخانه قارچ جادویی منیتوبا می‌نامید، مقداری مجیک ماشروم سیلوسایبین به ارزش بیش از 10000 دلارکشف کرد.

افسران مواد مخدر و جرایم سازمان یافته، در هنگام یورش هفته گذشته به این فروشگاه 2 نفر را که شامل یک مرد 37 ساله و یک زن 37 ساله می شدند را بازداشت کرده بود.

این زن و مرد به اتهام قاچاق مواد ممنوعه (سیلوسیبین) و اتهام در اختیار داشتن مواد ممنوعه به منظور قاچاق و همچنین در اختیار داشتن عواید حاصل از جرم و جنایت دستگیر شدند که طی چند روز گذشته با وثیقه 5000 دلاری آزاد شدند.

ماموران پلیس علاوه بر فروشگاه، خانه ای در واترفرانت درایو بین خیابان های بناتین و گالت و همچنین خودرویی که گمان میرفت در معاملات تجاری دخیل است را بازرسی کردند. پلیس در بازرسی های خود 39 کیسه 13 گرمی قارچسیلوسایبین خشک، 260 گرم قارچ سیلوسایبین تازه و سایر لوازم مرتبط با مصرف مواد مخدر کشف کرد؛ به گفته پلیس، ارزش این مواد مخدر یافت شده تقریباً 10000 دلار است.

داروخانه مجیک ماشروم
داروخانه مجیک ماشروم

 

پلیس معتقد است که متهم سیلوسایبین را به صورت عمده از استان دیگری تهیه میکرده است. زیرا 4 جعبه با آدرسی در واترفرانت درایو بعد از تفتیش محل سکونت توسط پلیس پیدا شد و یک جعبه دیگر هم در پست رهگیری شد.

همچنین به ادعای پلیس قارچ های سیلوسایبین که به صورت عمده توسط صاحبان کسب و کار خریداری می شد، به عنوان گونه های مختلف با اثرات متفاوت فروخته می شد، اما همه یکسان بود و مشتریان را فریب میدادند.
قیمت بسته ها بین 50 الی 125 دلار برای گونه های مختلف بود اما همگی در واقع یک سویه یکسان سیلوسایبین بودند!

بسته های مجیک ماشروم توزیع شده در فروشگاه
بسته های مجیک ماشروم توزیع شده در فروشگاه

همچنین نگرانی هایی در مورد نظافت فروشگاه و بهداشت محصولات وجود داشت.
آنها مواد مخدر (قارچ های جادویی) را روی زمین و در کنار یک سطل زباله که مملو از زباله از جمله مصالح ساختمانی بود، بسته بندی میکردند!  هیچ جایی برای شستن دست ها وجود نداشت و هیچ مدرکی دال بر استفاده از دستکش نبود و علاوه بر آن هیچ پاک کننده ای در آنجا یافت نشد.

 


کشور کانادا در برخی ایالت ها فروش و استعمال حشیش و ماری‌ جوانا را آزاد کرده و در سال گذشته نیز مصرف مجیک ماشروم را تحت شرایطی آزاد و قانونی نموده است. در شهرهایی مثل تورنتو و اوتاوا شرکت هایی نظیر Shroomyz  و magic mush اقدام به تاسیس فروشگاه و محل های استعمال مواد مخدر و قارچ جادویی نموده اند که البته هر از چند گاهی با نیروهای پلیس دچار مشکل می شوند.

مطالب مرتبط:

افتتاح اولین داروخانه مجیک ماشروم

دستگیری فروشندگان مجیک ماشروم

دستگیری فروشندگان فروشگاه مجیک ماشروم

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا