اخبارکارآفرینی

ایجاد مشاغل خرد در روستا‌ها

استاندار چهارمحال و بختیاری، ایجاد مشاغل خرد در روستا‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش هاگ به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری، غلامعلی حیدری در دیدار با اعضای بنیاد خیریه وفاق سبز علوی گفت: توجه به مشاغل خانگی می‌تواند برای معیشت روستائیان موثر باشد، می‌توان با آموزش روستائیان در این مناطق و اعطای تسهیلات مشاغل خرد ایجاد کرد.
به گفته وی، با آموزش روستائیان در حوزه گیاهان دارویی، پرورش قارچ و صنایع‌دستی در این مناطق مشاغل خرد با اعطای تسهیلات ایجاد کرد.
استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: قطعا مجموعه مدیریتی و فرمانداران آمادگی لازم برای همکاری با این بنیاد برای اقدامات عمرانی، محرومیت‌زدایی و اشتغال خانگی را دارند.
وی با بیان اینکه بنیاد خیریه وفاق علوی می‌تواند در مناطق محروم و دارای مشکلات اجتماعی اقدامات فرهنگی را در کنار اقدامات محرومیت‌زدایی در دستور کار قرار دهد، گفت: فرمانداران و بسیج سازندگی در این زمینه می‌تواند همکاری داشته باشند.
استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه مناطق محروم بسیاری در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، افزود: عملیات عمرانی توسط گروه‌های جهادی با محوریت فرمانداران انجام شود، باتوجه به سردسیر بودن استان، باید اقدامات عمرانی تسریع شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا