اخبار صنعت قارچاخبار عمومی و گزارش

تولید قارچ به بیستون هم رسید

همراه به رونمایی از 241 طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی در شهرستانهای مختلف استان کرمانشاه، در شهر بیستون از مزارع  پرورش قارچ  با ظرفیت تولید ۳ هزار و ۶۰۰ کیلو در هر دوره برداشت نیز رونمایی شد. علاوه بر این روبان افتتاحیه پنج طرح  گلخانه سبزی و صیفی جات شهرک بلوردی با هزار متر مربع مساحت، پرنده‌ قوغاز روستای هریل،  کارگاه تولید کود‌های نوین کشاورزی با ظرفیت تولید ۲۵ تن در روز  و پرورش دام سبک، قیچی خورد.

به گزارش هاگ، این طرح‌ها در سنقروکلیایی شامل ۱۵۰ طرح اشتغالزا در حوزه‌های صنایع دستی، کارگاه‌های کوچک تولیدی، کشاورزی و دامپروری است. همچنین یک هزار و ۷۴۱ واحد مسکن مهر هم بصورت ویدیو کنفرانس و نمادین با واگذاری کلید ۱۱۶ واحد در سنقروکلیایی افتتاح شد.

در گیلانغرب هم  ۸ طرح  شامل آسفالت مسیر  گیلانغرب به سرپل ذهاب و راه روستایی نسار دیره  بطول ۱۵ کیلومتر طرح هادی در  روستا‌های نسار، جوب باغان، شاهمار، درخشنده و شنغال خالدی به بهره برداری رسید.

طرح آبرسانی به ۷۲ روستای استان با مراسم افتتاحیه نمادین مجتمع آبرسانی  روستای علی گرزان  صحنه به بهره برداری رسید. با افتتاح این طرح‌ها علاوه بر پوشش اهالی ۱۳ روستای این شهرستان، ۵۹ روستای دیگر استان هم به شبکه تامین آب شرب سالم متصل شدند همچنین ساختمان حوزه علمیه امیر مومنان این شهرستان با هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت در ۳ طبقه راه اندازی شد.

۲ طرح آسفالت  و بهینه سازی معابر  و تجهیز ساختمان آتش نشانی در روستای گودین کنگاور به بهره برداری رسید. کلنگ احداث مرکز جامع خدمات سلامت روستای قارلق بزرگ با ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیوتن تومان اعتبار هم در این شهرستان به زمین زده شد.

در روانسر هم طرح آسفالت معابر و مسیر دهستان زآلوآب  به طول ۴ هزار مربع افتتاح و طرح برق رسانی به پاسگاه مرزی بمو با بیش از ۵ کیلومتر خط انتقال در ثلاث باباجانی راه اندازی شد. همچنین کار ساخت پانسیون پزشکان مرکز خدمات جامع سلامت شهر ازگله هم با ۲ میلیارد تومان اعتبار اولیه آغاز شد.

برای راه اندازی این طرح‌ها که دهها فرصت شغلی جدید را در استان فراهم آورده در مجموع بیش از ۱۸۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا