خواص قارچویکی قارچ

خاصیت‌ شگفت انگیز قارچ برای سلامتی

در مطلب امروز به بیان خاصیت قارچ انگیز قارچ خوراکی برای سلامتی بدن انسان می پردازیم. مصرف قارچ علاوه بر حفظ سلامت روده، فرد را برای مدت زمان طولانی‌تری سیر نگه می‌دارد.

 متخصصان تغذیه بر این باورند که استفاده از این ماده خوراکی به اندازه‌ مصرف مکمل‌های ویتامین D برای بدن سودمند است.

مصرف قارچ بوی بد دهان را از بین برده و سطح ویتامین D در بدن را هنگام قرار گرفتن در معرض نور ماوراءبنفش افزایش می‌دهد.
تحقیقات نشان می‌دهد مصرف قارچ‌هایی که در معرض نور خورشید قرار داشته‌ اند، سطح ویتامین D را افزایش داده و می‌تواند به اندازه مصرف مکمل ویتامین D برای سلامتی سودمند باشد.

بیشتر انواع قارچ‌های خوراکی حاوی میزان مشخصی از ترکیب‌های زیست‌فعال هستند که این ترکیبات نه تنها در سبزی‌ها بلکه در برخی انواع گوشت، غلات و خشکبار نیز وجود دارد.

به علاوه مصرف قارچ با افزایش احساس سیری و کاهش گرسنگی و نیاز به مصرف غذای بیشتر در طول روز مرتبط است و باعث می‌شود که این ماده خوراکی گزینه مناسبی برای افرادی باشد که می خواهند رژیم بگیرند و وزن خود را تحت کنترل دارند.
قارچ با داشتن پروبیوتیک‌های خاصی که دارد باکتری‌های خوب روده را تغذیه می‌کند و می‌تواند به رفع بوی بد دهان کمک کند.
قارچ حاوی مقدار قابل توجهی از آنتی اکسیدان است که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک کرده و از عملکرد سیستم ایمنی بدن حمایت می‌کند.
همچنین مصرف مرتب قارچ خوراکی با کاهش خطر ابتلاء به سرطان تخمدان و جلوگیری از پیشرفت سرطان پروستات مرتبط است.
دیواره سلولی قارچ حاوی بتاگلوکان است. این نوع فیبر محلول که معمولاً در جوی دوسر یافت می‌شود، کلسترول را کاهش داده و سلامت قلب را بهبود می‌بخشد.
از دیگر فواید قارچ برای تقویت ایمنی بدن انسان، کاهش کلسترول و التهاب، ضدسرطان، حاوی ویتامین B و D و مبارزه با پیری زودرس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا