اخبار جهان در حوزه قارچاخبار صنعت قارچتولید و پرورش قارچ

رشد جهانی تحقیقات تولید قارچ‌های دارویی

در سال‌ 2017 تولید قارچ دکمه ای 17 درصد کاهش یافت و این نشان دهنده این است که تولید قارچ خوراکی دارویی و به افزایش بوده است.

به گزارش خبرگزاری هاگ حمیدرضا پوریان فر مدیر گروه پروژه زیست‌فناوری قارچ‌های صنعتی سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: در سال 1986 حدود 60 درصد از تولید قارچ‌ها مختص به  قارچ دکمه‌ای بوده که این عدد در سال 2017 نزدیک به 17 درصد کاهش داشته است و این کاهش نشان‌دهنده این است که تولید قارچ‌های خوراکی دارویی رو به افزایش است.

او ادامه داد: قارچ‌های دارویی حاوی ترکیباتی هستند که در شرایط آزمایشگاهی سلول‌های سرطانی را از بین می‌برند، مطالعات Meta Analysis در مورداستفاده از قارچ‌های دارویی گانودرما، دم بوقلمون و شیتاکه نشان داد که این قارچ‌ها به‌عنوان یک ماده ایمنی‌زا برای کمک به درمان سرطان در طی شیمی‌درمانی در کشورهای آسیای شرقی کمک می‌کند ولی تا بررسی اثرات ضد سرطانی این قارچ‌ها راه زیادی مانده است.

پوریان فر گفت: این مطالعات در آسیای شرقی انجام‌شده زیرا سازمان غذا و دارو آمریکا هنوز مجوزی برای آن صادر نکرده  است و در داخل کشور هم باید در خصوص خواص ضد سرطانی قارچ‌های دارویی مطالعات بیشتری انجام شود ولی باید دانست که خواص تغذیه این‌گونه از قارچ‌ها پیشگیری از سرطان است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا