اخبار صنعت قارچ

پرورش قارچ دکمه‌ای در استان گلستان

تولید 150 تن قارچ دکمه‌ای در گلستان

فرهانی گفت: میزان پرورش قارچ دکمه‌ای در استان گلستان به 150 تن در هر دوره کشت رسید.

به گزارش خبرگزاری هاگ، فرهانی معاون مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: امسال یک دوره کشت قارچ خوراکی در این استان انجام شد و حدود 150 تن قارچ دکمه‌ای تولید شد.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر گلستان 175 واحد تولیدی سنتی و نیمه‌صنعتی برای پرورش قارچ دارد که در 14 شهرستان به مساحت 11 هزار و 500 متر مربع با ظرفیت تولید هزار و 340 تن قارچ دکمه‌ای فعال است.

او گفت: کارگاه‌های تولید و پرورش قارچ خوراکی وابسته به میزان تجهیزات سالن، 4 تا 5 دوره در سال فعالیت داشته که در هر دوره 3 تا 4 چین قارچ خوراکی از آن برداشت می‌شود.

فرهانی افزود: میزان برداشت قارچ استان در هر چین حدود 4 تا 5 کیلوگرم در هر مترمربع است و طی یک دوره کشت  حدود 16 تا 20 کیلوگرم در هر مترمربع قارچ خوراکی دکمه‌ای از سالن‌های پرورش قارچ برداشت و به بازار عرضه می‌شود. همچنین کشت دوره دوم در سالن‌های آماده به‌ کار از ابتدای تابستان امسال آغاز و برآورد می‌شود که در مرداد عملکرد مناسبی از برداشت این کارگاه‌ها حاصل شود.

از لحاظ آب‌ و هوای مناسب استان گلستان تولید مواد اولیه پرورش قارچ‌های خوراکی مانند کاه، کلش گندم و اسپان قارچ (بذر قارچ)، به‌ راحتی امکان‌ پذیر است.

اخبار تولید قارچ را در هاگ بخوانید.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *