اخبار اقتصادی صنعت قارچاخبار صنعت قارچ

کاهش فروش قارچ چهارمحال و بختیاری

برخی از تولیدکنندگان قارچ خوراکی در چهارمحال و بختیاری اعلام می‌کنند، که محصول قارچ تولیدشده در این استان در یک هفته گذشته با کاهش فروش و بی بازاری مواجه شده است.
به گزارش خبرگزاری هاگ- این تولیدکنندگان می‌گویند، در یک هفته گذشته با شیوع ویروس کرونا در کشور، میزان فروش محصول قارچ خوراکی در این استان به شکل چشمگیری نسبت به گذشته کاهش‌یافته است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و کسادی بازار فروش، محصول قارچ دکمه‌ای تولیدشده در این استان روی دست تولیدکنندگان مانده است.

ابراهیم شیروانی از تولید ۷ هزار و ۵۰۰ تن محصول قارچ دکمه‌ای در سال جاری خبر داد و افزود: این استان در تولید قارچ رتبه پنجم کشوری را کسب کرده است.

وی تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد قارچ تولیدی به استان‌های اصفهان و خوزستان ارسال می‌شود، که با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و کاهش حمل‌ونقل، بخش عمده‌ای از محصول قارچ تولیدی استان روی دست تولیدکنندگان مانده است.

شیرانی، میزان اشتغال درزمینه تولید قارچ استان را ۷۵۰ نفر اعلام و گفت: از این تعداد ۱۵۰ نفر در مشاغل خانگی و ۶۰۰ نفر نیز در واحدهای صنعتی مشغول به‌کار هستند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، توسعه کشت‌های متراکم و گلخانه‌ای را از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و ادامه داد: ۳۰ واحد صنعتی و ۱۵۰ واحد تولید خانگی در خصوص تولید قارچ دکمه‌ای فعال است.

شیرانی در پایان گفت: روستای ‘قلعه ممکا’ چهارمحال و بختیاری به‌عنوان دهکده پرورش قارچ کشور از مهم‌ترین مراکز تولید قارچ استان است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا