جهاد کشاورزی

برداشت ۴۰ تن قارچ دکمه‌ ای در قشم

مالک یزدان پناه مدیر جهاد کشاورزی جزیره قشم از برداشت ۴۰ تن قارچ خوراکی دکمه‌ ای در روستای سهیلی این شهرستان خبر داد و افزود: پرورش قارچ خوراکی در این مزرعه، از اول شهریور سال گذشته و در 6 سالن پرورش آغاز شد و از آن زمان تاکنون 3 دوره پرورش قارچ صورت گرفته که برداشت قارچ آخرین دوره در اردیبهشت ماه امسال انجام شد و در مجموع این 3 دوره بیش از 40 تن قارچ خوراکی دکمه ای بدست آمد که در بازارهای استان توزیع و فروخته شد.

مدیر جهاد کشاورزی درباره این واحد کشاورزی صنعتی گفت: ظرفیت نهایی این طرح کشاورزی، تولید ۴۰۰ تن قارچ در سال می باشد که طبق برنامه تا 2 سال آینده، با اتمام روند توسعه و کامل شدن پروژه به این ظرفیت خواهد رسید.

وی همچنین افزود: این پروژه یکی از بزرگترین طرح های کشاورزی صنعتی در استان است و با کامل شدن آن برای بیش از 50 نفر از مردم منطقه، زمینه اشتغال فراهم خواهد شد و کمک بزرگی به اقتصاد منطقه خواهد نمود.

یزدان پناه با اشاره به اینکه امکان پرورش قارچ خوراکی در محیط های خانگی و کوچک با مجوز مشاغل خانگی وجود دارد، گفت:

راه اندازی کسب و کار خانگی نیاز به بودجه اولیه پایینتری دارند؛ زیرا با حذف هزینه‌ های مربوط به خرید یا اجاره مکان کارگاه، و همچنین استفاده از نیروی کار رایگان (اعضای خانواده) می توانند خیلی زودتر به سودهی برسند و سبب ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده باشند.

منبع: صدا و سیما استان هرمزگان

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا