آشنایی با تولید قارچ خوراکیویکی قارچ

عمل آوری و تهیه کمپوست قارچ در منزل

یکی از مهم ترین موادی که برای تولید و کشت قارچ خوراکی لازم است ، در اختیار داشتن کمپوست مرغوب است.
کمپوست قارچ خوراکی ، بستر لازم برای کشت  و پرورش قارچ خوراکی  است .
کمپوست ، ترکیبی فرآوری شده  از کاه و کلش گیاهان  تیره ، غلات  ، بذر یا اسپان قارچ است .

اجزای کمپوست

کمپوست به گونه ای از کود گفته می شود که از بازیافت  و تجزیه ی مواد آلی  ( مواد زائدی که  از باقی مانده ی گیاهان  و جانوران  بر جای می ماند  ) به دست می آید . این ماده ی مهم در امر کاشت ، فوق العاده حاصل خیز است  و به دلیل وجود  مقدار بالایی از مواد آلی  در خود  باعث تقویت و بهتر شدن  خاک ، افزایش حاصل خیزی و در نهایت بهبود کیفیت و ساختمان خاک  می شود .
با توجه به این مسئله ، بستر کاشتی که  قارچ در آن رشد می کند  نیز ترکیبی فرآوری شده  از کاه و مواد دیگری است  و به این ترتیب یک نوع کود گیاهی به حساب می آید ، که کمپوست نامیده می شود .

عمل آوری و تهیه کمپوست قارچ در منزل, هاگ
عمل آوری و تهیه کمپوست قارچ در منزل

ساخت کمپوست قارچ در منزل

برای تهیه ی کمپوست قارچ در منزل ابتدا باید نیازهای غذایی  قارچی که قرار است پرورش یابد  و نوع آن مشخص شود .  برای تهیه ی  کمپوست قارچ  در روش های سنتی و قدیمی از کود اسب یا کود مرغی استفاده می شد . استفاده از کود حیوانی برای برای تولید کمپوست قارچ خوراکی به دلیل تامین مواد غذایی مورد نیاز قارچ بسیار موثر است اما امروزه از بقایای گیاهی و مواد زائد سلولز دار کارخانه های قند، کاغذ و … نیز استفاده می شود.

عوامل محیطی تأثیرگذار بر رشد قارچ
>

مراحل تهیه کمپوست قارچ

مرحله اول )
برای انجام این کار به یک کیسه ی پلاستیکی  ضخیم و بزرگ ، سطل با جعبه نباز دارید . باید در اطراف و کف کیسه  یا سطل چند سوراخ برای خروج زه کش و تهویه ایجاد کرد.

مرحله دوم )
حدود هفت الی هشت کیلوگرم  کاه یا کلش یکی از غلات  را تهیه کرده و آن ها را در اندازه های  هشت الی چهارده سانتی متر خرد کنید.

مرحله سوم )
کلش های تهیه شده را در یک ظرف بزرگ ریخته  و روی آن آب بریزید  ، به گونه ای که کاه و کلش ها کاملا در آب قرار گیرند  و بعد آن را روی شعله ی گاز حرارت دهید. لازم است حدود سی دقیقه  از زمان به جوش آمدن کامل آب ،کلش ها حرارت ببینند  و در حین حرارت دیدن آن ها را گاهی زیر و رو نمایید .

عمل آوری و تهیه کمپوست قارچ در منزل, هاگ
عمل آوری و تهیه کمپوست قارچ در منزل

حرارت دادن کمپوست

مرحله ی چهارم )
حرارت دادن  باعث ضدعفونی شدن کاه و کلش و از بین رفتن  بقایای بذر باقی مانده در آن ها خواهد شد علاوه بر این ، موجب  نرم شدن بافت کله و کلش  نیز می شود  و ریشه های قارچ به راحتی در آن نفوذ می کنند . حدود نیم ساعت بعد  کاه و کلش را آب کشی کرده و اجازه دهید خنک شود .

مرحله ی پنجم )

کلش های خنک شده باید در چند مرحله به کیسه ی پلاستیکی به ار تفاع ده سانتی متر اضافه شود  و با کف دست آن را فشار داد تا کیسه ها به حالت استوانه ای در بیایند.

بسته بندی کمپوست

مرحله ی ششم )
محتویات بذر یا اسپان  قارچ را با قاشق  تمیز  که از قبل با الکل ضد عفونی شده ، به محتویات کاه و کلش اضافه کنید . سپس  کلش های سرد شده را  به همان ارتفاع  و اندازه برداشته  و به درون کیسه  تا روی بذر ها پوشیده شود  و با دست مجددا روی آن را فشار دهید تا تماس کامل حاصل شود . و دوباره بذر پاشیده  و روی آن کلش اضافه کنید این کار را آن قدر انجام دهید  تا این که علاوه بر پر شدن کیسه ، بذر و کلش نیز تمام شود.

مرحله ی هفتم )
حال درب کیسه ی پلاستیکی را محکم ببندید  و زیر آن یک ظرف  قرار دهید  تا آب اضافی  درون کیسه  به مرور زمان خارج شود و اطراف خیس و کثیف نشود.

مرحله ی هشتم )
بسته ی حاوی کمپوست  قارچ را در محیطی با دمای  بین هجده الی بیست و چهار درجه ی سانتی گراد  نگه داری کنید و در معرض تابش مستقیم  نور آفتاب قرار ندهید . به طور کلی بین دو هفته تا یک ماه طول می کشد تا کمپوست آماده شود.

خشکی یا رطوبت کمپوست

مرحله ی نهم ) باید توجه کرد که ، مقدار آب  به حدی است که اگر کاه را فشار دهید آب باید از لا به لای انگشتانتان  خارج شود . بعد از گذشت یک ماه ، کمپوست قهوه ای رنگ می شود  و بوی آمونیاک  آن از بین می رود  و می توانید برای ضد عفونی کردن کمپوست از قرص فتوکسین  یا فنل و فرمالین استفاده  کنید.

عمل آوری و تهیه کمپوست قارچ در منزل, هاگ
عمل آوری و تهیه کمپوست قارچ در منزل

 

باید توجه کنید در صورتی که کمپوست  شما دارای بوی بسیار بدی  است ، هوای کافی به آن نرسیده و باید هوا دهی انجام شود  و لایه های کمپوست را با وسیله ای مانند چنگک زیر و رو کرد  و یا اگر توده بیش از اندازه خیس است مقداری  مواد خشک به آن ها اضافه کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا