دانستنی‌هاقارچ و خانواده

آیا خوردن قارچ در بدن‌سازی تاثیری دارد؟

قارچ خوراکی و بدن‌سازی

قارچ خوراکی به علت دارا بودن انواع ویتامین‌ها و کالری پایینی که دارد می‌تواند یک ماده غذایی مناسبی برای ورزشکاران و افراد بدن‌ساز باشد و در سبد غذایی آن‌ها قرار گیرد.

هر ۱۰۰ گرم قارچ حدود ۳ گرم پروتئین دارد که این میزان به عنوان یک منبع اولیه پروتئین به حساب نمی‌آید بلکه بیشتر جنبه اهمیت سلامتی، تامین ویتامین‌ها و همچنین فیبر آن برای بهتر کار کردن دستگاه گوارش کاربرد دارد.

مصرف قارچ برای آن دسته از کسانی که در رژیم غذایی هستند و به‌دنبال لاغری و چربی سوزی هستند میتواند گزینه خوبی باشد زیرا این ماده به‌خاطر داشتن کالری بسیار پایین یعنی در هر ۱۰۰ گرم ۲۲ کالری و همچنین چون قارچ چربی و کربوهیدرات آن بسیار ناچیز است می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

چه‌زمانی قارچ بخوریم؟

بهترین زمان برای مصرف قارچ برای کسانی که قصد کاهش وزن و چربی سوزی دارند قبل از مصرف غذا است ولی کسانی که قصد عضله‌سازی دارند می‌توانند به صورت سالاد بعد از میل غذا با ترکیب دیگر گزینه‌هایی مثل سفیده تخم‌مرغ آب‌پز و یا دیگر سبزیجاتی مثل کلم بروکلی استفاده کرد.

بعضی مقالات به این نکته اشاره کرده‌اند که قارچ را می‌توان به عنوان بمب انرژی و منبع عالی برای انرژی نام برد؛ با توجه به ارزش غذایی قارچ و کالری آن در هر ۱۰۰ گرم که مقدار ۲۲ کالریست به راحتی می‌توان متوجه این شد که مصرف این ماده برای افزایش انرژی نمی‌تواند منبع مفیدی باشد.

در نهایت باید گفت که قارچ می‌تواند یک منبع عالی برای بدنسازی باشد اما نمی‌تواند یک منبع کاملی برای تامین پروتئین برای ساخت عضلات باشد؛ بلکه می‌توان از مکمل‌های بسیار خوبی در کنار غذاها و منابع پروتئینی از قارچ استفاده کرد.

خواص قارچ برای فرد بدن‌ساز

همچنین قارچ بدنساز را یاری می کند تا در انجام تمرینات ورزشی با کاهش کلسترول و افزایش سیستم ایمنی بدن روبه رو شود همچنین این ماده برای بدنسازانی که قصد کاهش وزن و چربی سوزی دارند بسیار مناسب است.

منبع پروبادی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا