اخبار صنعت قارچتولید و پرورش قارچصادرات قارچ

تلفیق علم و تجربه! عامل موفقیت

نکات برگزیده مطلب
  • حسینی، تولیدکننده‌ی نمونه‌ی قارچ معتقد است، دلیل شکست واحدهای تولید قارچ غالباً این است که به صورت تک‌سالنی یا دوسالنی فعالیت می‌کنند. بنابراین اگر زیرمجموعه‌ی واحدهای بزرگ و مجهزی شوند که امکانات بروزی دارند، احتمال شکست آن‌ها بسیار کم خواهد شد.

تلفیق علم و تجربه! عامل موفقیت، واحدهای کوچک زیرمجموعه‌ی واحدهای بزرگ و شکست‌ناپذیر می‌شوند.

بازار جهانی قارچ بازاری رو به رشد است، که کارشناسان جهانی پیش‌بینی کرده‌اند، در حالی که سال ۲۰۱۸  این محصول بازاری به بزرگی ۱۲٫۷۴ میلیون تن داشته است، تا سال ۲۰۲۶ سالانه به میزان ۶٫۴۱ درصد رشد خواهد کرد و به ۲۰٫۸۴ میلیون تن می‌رسد.

این در شرایطی است که براساس داده‌های منتشر شده جَهانی در سال ۲۰۱۹ کشورهای انگلیس، ایتالیا، آلمان، فرانسه و مجارستان در جایگاه اول تا پنجم  تولیدکنندگان جهانی قارچ قرارگرفته‌اند؛ بطوری که انگلستان در این سال ۱۰۱.۳ هزار تن تولید قارچ داشته است.

ایران نیز جزو تولیدکنندگان قارچ است، که تولیدکنندگان چند سالی است از صفر تا صد تولید را در داخل کشور انجام می‌دهند و در بحث تولید وابستگی به خارج از کشور ندارند.

«سیدحسن حسینی» کارآفرین و تولیدکننده نمونه قارچ شهرستان کاشمر واقع در استان خراسان رضوی است که با بهره‌گیری از روش‌های آزمایشگاهی نوین توانسته است حجم تولید را از رنکینگ جهانی نیز بالاتر ببرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا