معرفی انواع قارچ‌ و آشنایی با تمام قارچ هاویکی قارچ

حیات پیچیده امروز مدیون قارچ‌های فسیل‌شده باستانی

یکی از معروف‌ترین قارچ‌های فسیل‌شده که به دوران باستان تعلق دارد، پروتوتاکسیت‌ها هستند که می‌توانند تا هشت متر ارتفاع داشته باشند. همین مسئله باعث شده بود که آن را به‌ اشتباه یک درخت در نظر بگیرند.

اما بررسی‌های دقیق قبلی از ساعت مولکولی قارچ به کمک روش‌های مبتنی بر DNA نشان داد که احتمالاً قارچ‌ ها خیلی زود تر از حد تصور و بین ۷۶۰ میلیون‌ تا ۱٫۰۶ میلیارد سال پیش فرگشت یافته باشند.

فسیل چند میلیارد ساله

ساختار های نخ مانند و هاگ‌ های قارچ‌ های فسیل‌ شده که قدمتی چند میلیارد ساله دارند به واضح گویای آن است که قارچ‌ ها قبل از گیاهان توانستند خشکی را اِشغال کنند. این فسیل‌ ها در سنگ‌ هایی یافت شدند که زمانی بخشی از مصب رودخانه بودند.

در چنین محیط‌ هایی به دلیل آب‌ هایِ غنی از مواد مغذی، می توانند مکان‌ های مناسبی برای رشد قارچ‌ ها بشمار می‌روند. محتوای کم اکسیژن و مواد معدنی بالا و شوری زیادِ این زیست گاه‌ های ساحلی باستانی توانست شرایط بسیار خوبی برای حفظ مولکول‌های سخت چیتین فراهم آورد که درون دیواره‌ های سلولی قارچ‌ها تعبیه‌شده‌ اند. این شرایط باعث شد که آن ها در برابر شرایط نامساعد، تجزیه نشوند و همچنان پا برجا بمانند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا