آشپزی با قارچغذای ایرانی با قارچقارچ و خانواده

همه جور خورشت قارچ

خورشت پای ثابت سفره هر ایرانی است، چون یک همراه خوب برای غذای اصلی ما برنج به شمار می‌آید. با این که از ورود قارچ به سبک غذای ایرانی مدت زیادی نمی‌گذرد اما توانسته خود را با غذاهای بومی ما به خوبی سازگار کند و طعم و مزه‌های جدید ولی دلپذیری را به ایرانیان هدیه دهد. خورشت قارچ با مدلهای مختلف یکی از انواع خورشتهای خوشمزه است که میتوان آن را به طور روزمره استفاده کرد و از آن لذت برد.

ما در این مقاله شما را با همه جور خورشت قارچ آشنا می‌کنیم تا بتوانید علاوه بر پخت یک غذای دل‌انگیز، منبع پروتئینی و ویتامینی سرشاری را برای خانواده خود تامین کنید.

خورشت قارچ ساده

به درستی معلوم نیست چه کسی برای اولین بار خورشت قارچ را به صورت ابتکاری در کنار برنج نشاند، ولی این قدر این خورشت خوشمزه بود که به سرعت جای خود را در سفره ایرانی ثابت کرد و توانست به خورشتهای سنتی دیگر ما نیز نفوذ کند. چند دستور متنوع از این خورشت را برای شما گردآوری کرده‌ایم:

خورشت قارچ ساده
انواع خورشت با قارچ

خورشتهای سنتی با قارچ

وقتی قارچ توانست اثبات کند که با پلو می‌تواند بسیار خوشمزه باشد؛ به سرعت خود را کنار انواع خورشتهای سنتی ایرانی جای داد؛ به طوری که محبوبترین خورشتهای ایرانی را امروز با قارچ درست می‌کنند و حتی به صورت نذری هم بین مردم دست به دست می‌شود. بهترین دستور پخت این خورشتهای اصیل ایرانی را که با قارچ بروز شده در اینجا میتوانید پیدا کنید.

خورشت قارچ
طرز تهیه خورشت های سنتی با قارچ

خورشت قارچهای محلی

به تدریج مردم ایران، از جنوب تا شمال هم یاد گرفتند تا غذاهای محلی خود را با قارچ بپزند و طعم آن را بروز کنند. این ابتکارات و نوآوریها در انواع خورشتهای محلی به کار گرفته شد و شما بهترین دستور پختهای این غذاها را در اینجا مشاهده می‌کنید.

انواع خورشت محلی با قارچ
دستور پخت انواع خورشت محلی با قارچ

خورشت مرغ با قارچ

قارچ فقط برای غذاهای گیاهی نیست، پخت انواع خورشتهای مختلف با ترکیب مرغ و قارچ میتواند یک منبع غنی از پروتئین و انواع ویتامین باشد. به همین دلیل هنرمندان ایرانی انواع دستور پختهای خورشت مرغ و قارچ را ارائه کردند:

خورشت مرغ و قارچ
خورشت لذیذ مرغ با قارچ

خورشت گوشت با قارچ

ترکیب گوشت قرمز با قارچ هم توانسته خورشتهای خوشمزه‌ای را عرضه کند و مهمان خانه‌های ما ایرانیان شود.

خورشت گوشت با قارچ
دستور پخت خورشت گوشت با قارچ

هنوز هم جا برای ابداعات و ابتکارات شما هنرمندان وجود دارد. ما از هنرنمایی شما استقبال میکنیم، کافی است که هنر خود را برای ما ارسال کنید تا به نام خودتان در اینجا درج شود و دیگران هم از آن استفاده کنند.


برای خرید انواع قارچ خوراکی به هاگ مارکت مراجعه فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا