دانش افزاییمهندس پیرایش

پاستوریزه و آمونیاک گیری در تونل (قسمت اول)

در این بخش همراه ما باشید با روش پاستوریزه و آمونیاک گیری بدون استفاده از دیگ بخار

کود را در تونل به ارتفاع ۲ تا ۲۰/۳ پر می‌نماییم، کود نباید فشرده باشد بلکه حالت شلی و باز بر روی‌هم قرار بگیرند و هوا به‌راحتی از زیر تونل به آزادی در مسیر جریان رد شود. جریان هوا از زیر تونل باید به مقدار ۱۵۰ تا ۲۰۰ مترمکعب ذر ساعت برای هر تن کود در جریان باشد.

انواع کود

در مورد کود اسبی ۹۰۰ کیلوگرم در هر مترمربع تونل با ارتفاع دو متر جای می‌گیرد. در مورد کود مرغی ۷۰۰ – ۶۵۰ کیلوگرم در هر مترمربع تونل با ارتفاع دو متر جای می‌گیرد.

به‌محض اینکه تونل پر شد ونتیلاتور (فن) را روشن می‌کنیم مقدار ۵ تا ۱۰% هوای تازه می‌بایستی با هوای سیرکوله مخلوط گردد و حتی در زمان پاستوریزه این مقدار هوای آزاد از درزهای کانال مکیده می‌گرد و احتیاجی نیست که دمپر هوای آزاد را باز نماییم.

 استفاده از دماسنج

۱-در طول تونل سه عدد دماسنج به عمق ۲۰ سانتی‌متر در داخل کمپوست قرار می‌دهیم یکی در ابتدا و دیگری در وسط و آخری در انتهای تونل قرار می‌گیرند. شماره‌های ۱-۲-۳

۲- یک دماسنج بالای کود که دمای هوای برگشت را نشان می‌دهد. شماره ۴

۳- یک دماسنج زیر کود که دمای هوای ورودی را نشان می‌دهد. شماره ۵

کود ممکن است با دمای ۳۰ تا ۵۰ سانتی‌گراد وارد تونل شود، مقصود این است که هوای زیر کود را به ۴۵ درجه سانتی گراد برسانیم (شماره ۵).

تنظیم دما

اول باید دماهای ۱ و ۲ و ۳ را با عمل سیرکوله (هوای در گردش) به هم نزدیک کنیم ۵ تا ۱۰% هوای آزاد (تازه) باهم مکیده گردد. هر چه اختلاف دمای کود در طول تونل بیشتر باشد طول مدت سیر کوله بیشتر خواهد شد و هر چه اختلاف کمتر باشد مدت‌زمان سیر کوله کمتر است، معمولاً بین ۱ تا ۱۰ ساعت به طول می‌انجامد تا ترموستات ۱-۲-۳ به هم نزدیک گردند ۳ درجه سانتی‌گراد اختلاف باشد قابل‌قبول جهت شروع پاستوریزه می‌باشد.

اگر تا ۱۰ ساعت درجات فوق به هم نزدیک نگردیدند مقدار هوای آزاد را به مقدار ۱۵% اضافه نمایید یعنی دریچه هوای آزاد را ۲ تا ۵ سانتی‌متر بازکنید. بعد از یکنواختی دمای کود در طول تونل مبادرت به عمل پاستوریزه می‌نماییم.

به‌عنوان‌مثال اگر دمای زیر تونل ترموستر شماره (۵) بایستی ۵۰ سانتی‌گراد باشد با اضافه کردن هوا تازه آن را به ۴۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسانیم و اگر زیر ۴۵ درجه سانتی‌گراد باشد، دو راه وجود دارد که به دمای موردنظر برسیم یکی آنکه با دادن هوای آزاد سوخت‌وساز کود را بیشتر کنیم تا کود گرم‌تر گردد.

پاستوریزه و آمونیاک گیری در تونل (قسمت اول), هاگ

سوخت‌وساز کود

دوم اینکه ممکن است هوای آزاد بیشتر از حد سوخت‌وساز کود است و بجای اینکه آن را گرم کند سرد می‌شود پس با کم یا زیاد کردن هوای تازه می‌توانیم دمای تونل را به ۴۵ درجه سانتی‌گراد برسانیم اگر هر دو راه را عمل کردیم و به نتیجه نرسیدیم دلیلش این است که کود به علل مختلفی قدرت گرمازایی خود را ازدست‌داده است و باید از بخارآب استفاده کنیم. عواملی که موجب نرسیدن دمای موردنیاز است بدین قرار می‌باشد.

۱-کود بیشتر از اندازه در فاز ۱ مانده است.
۲- رطوبت زیادی کود بالاتر از ۷۵% است.
۳-کمی و یا زیادی هوای تازه، اگر هوای تازه کم است اکسیژن برای سوخت‌وساز نیست
و اگر زیاد است کود را سرد می‌نماید.

عمل پاستوریزه

بعدازاینکه دمای زیر کود یعنی هوای دمنده شماره ۵ به ۴۵ درجه سانتی‌گراد رسید شروع عمل پاستوریزه می‌باشد، با بازی کردن دمپر هوای آزاد یا کم و یا زیاد کردن آن ساعتی ۲/۱ سانتی‌گراد به دمای کود اضافه می‌کنیم. توضیح آنکه همیشه دمای زیر کود برابر است با قسمت تحتانی کود و احتیاجی به گذاشتن ترمومتر در قسمت تحتانی کود نداریم زیرا ترمومتر شماره ۵ زیر کود گویای دمای تحتانی کود می‌باشد.

توسط هوای در گردش و ۵ تا ۱۰% هوای آزاد کود شروع به گرم شدن می‌نماید اگر اختلاف دما در طول تونل زیاد شد یعنی از ۳ درجه سانتی‌گراد بیشتر گردید هوای آزاد را تقریباً دو برابر می‌کنیم یعنی دریچه هوای آزاد را به‌اندازه ۲ تا ۴ سانتی‌متر باز می‌کنیم(اگر دریچه‌ها کشویی باشند).

افزودن کود

به‌هرحال با روش ذکرشده ساعتی ۲/۱ سانتی‌گراد به دمای زیر کود و بالای کود اضافه می‌نماییم در عرض ۱۰ تا ۱۲ ساعت به دمای پاستوریزه می‌رسیم یعنی ۵۶ درجه سانتی‌گراد در زیر کود، چون در قارچ کاری در ایران نمی‌توان دور موتور و نتیلاتور را کم‌ وزیاد کرد، در بعضی از مراحل برای رسیدن به دمای موردنظر مجبور می‌شویم از مقدار هوای در گردش بکاهیم چون دور موتور را نمی‌توانیم تغییر دهیم باید الکتروموتور را برای مدتی که دما را تنظیم کنیم آن را خاموش‌کنیم.

معمولاً زمانی که درجه کود بالا نمی‌رود باید آن را متوقف کنیم زیرا ممکن است در حین کار حتی در زمانی که هوای آزاد کاملاً بسته است هوای تازه بیش‌ازحد نیاز از درزهای کانال مکیده و موجب سردی هوای در گردش و کود می‌گردد و بندرت اتفاق می‌ افتد که از کمبود هوای تازه (کمبود اکسیژن) کود گرم نگردد.

پاستوریزه و آمونیاک گیری در تونل (قسمت اول), هاگ

دستگاه اکسیژن سنج

در قارچ کاری‌هایی که دستگاه اکسیژن سنج دارند به‌راحتی می‌توانند مقدار سیر کوله را تنظیم نمایند که هوای تازه را هم به جریان می‌اندازد. اگر اکسیژن سنج مقدار ۸ تا ۱۰% اکسیژن را بالا کود (هوای برگشت) نشان‌دار دلیلی بر کافی بودن هوای سیر کوله و تازه می‌باشد و اگر زیر آن نشان داد باید هوا آزاد را بیشتر نماییم.

مرحله پاستوریزه ۸ تا ۱۰ ساعت به طول می‌انجامد مشروط بر اینکه دمای زیر کود (هوای ورودی تونل) ۵۶ درجه سانتی‌گراد باشد یعنی در عرض ۸ تا ۱۰ ساعت باید هوای زیر کود ۵۶ درجه سانتی‌گراد باشد تا دمای قسمت فوقانی کود ۵۹ – ۵۸ بشود.

آغاز آمونیاک گیری

پس از اتمام پاستوریزه به مرحله آمونیاک گیری می‌رسیم. ساعتی ۳ درجه سانتی‌گراد از دمای زیر کود (هوای ورودی) می‌کاهیم. و در عرض ۴ تا ۵ ساعت دمای زیر کود به ۴۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد این عمل هم با زیاد کردن هوای تازه انجام می‌دهیم باید دقت کنیم سریعاً دما را پایین نیاوریم بلکه هر ساعت ۳ درجه سانتی‌گراد از آن بکاهیم، همان‌طوری که ذکر شد با کم‌وزیاد کردن جریان سیر کوله و هوای آزاد به‌منظور فوق می‌رسیم.

بعد از ۵ ساعت دمای قسمت فوقانی کود به ۵۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد که باید سعی کنیم تا مادامی‌که بوی آمونیاک (NH3) محو نگردد به همین حالت نگه‌داریم بوی آمونیاک که حس نگردد یا کاغذ لیتموس که صورتی‌رنگ می‌باشد در مجاورت کود و هوای آن قرار دهیم اگر رنگش برنگشت و آبی نشد دلیل بر این است که مقدار آمونیاک در حدود ۱/۰% می‌باشد. و این‌زمانی است که با باز کردن هوای آزاد دمای کود را به ۲۵ درجه سانتی‌گراد برسانیم و بذرپاشی را آغاز نماییم.

 

برای مطالعه بخش دوم مقاله روی لینک کلیک کنید.
دمای کمپوست در فلاش اول
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا